The Crown Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon

The Crown dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, 4.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, ekşi sözlük, kaç sezon kaç bölüm, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

08.07.2020
The Crown Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon

The Crown dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, 4.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, ekşi sözlük, kaç sezon kaç bölüm, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 4 Kasım 2016’da yayınlanmaya başlayan biyografik tarih dizisidir. Şu ana kadar toplamda 3.sezonu yayınlanmış olan dizinin toplam bölüm sayısı 30’dur. İMDb’de 8,7’lik puana sahip olan dizi, Netflix tarafından yayınlanıyor. Peter Morgan tarafından hazırlanan dizi Kraliçe II. Elizabeth’in saltanat dönemini anlatan bir biyografi hikâyesidir. Dizinin başrollerinde Claire Foy, Matt Smith, Olivia Colman ve Helena Bonham Carter gibi isimler yer alıyor. Dizinin seanryosunu Peter Morgan kaleme alırken, yapımcılığını ise Andy Harries üstleniyor.

The Crown konusu

Bu dramada Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığındaki siyasi rekabetler, aşk ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor. Kraliçe tacını genç yaşta takan Elizabeth, hiç beklemediği şekilde sık sık birbirleriyle ters düşen siyasi ve kişisel meselelerle uğraşmak zorundadır. Genç Prenses Elizabeth, Prens Philip ile evlenir. Kral VI. George’un sağlığı kötüye giderken Winston Churchill ikinci kez başbakanlığa seçilir. Kral George’un hastalığı nedeniyle Elizabeth ve Philip, dört kıtayı kapsayan bir Milletler Topluluğu turuna çıkar. Parti liderleri, Churchill’in kuyusunu kazmaya çalışır.

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.

The Crown oyuncuları ve karakterleri

Dizide Kraliçe II. Elizabeth rolünü Claire Foy canlandırıyor.

Claire Foy – Kraliçe Elizabeth II
Matt Smith – Philip Edinburgh Dükü
Olivia Colman – Queen Elizabeth II
Tobias Menzies – Prince Philip, Edinburgh Dükü
Victoria Hamilton – Queen Elizabeth the Queen Mother
Vanessa Kirby – Prenses Margaret
Pip Torrens – Tommy Lascelles
Helena Bonham Carter – Prenses Margaret
Erin Doherty – Prenses Anne
Lizzy McInnerny – Bobo Macdonald
Chris Gordon – Duke of Edinburgh’s Valet
Josh O’Connor – Prens Charles
James Hillier – Equerry

The Crown 4.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 3.sezonu 2019’un son aylarında yayınlanmıştı. Netflix’ten yapılan açıklamada dizinin 4.sezonu 15 Kasım 2020‘de yayında olacak. Dizinin 4 ve 5.sezon onayı aldığı ise daha önceden belli olmuştu.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR