The Eight Hundred (2020) Filmi | Konusu | Oyuncuları - Yorum Güncel

The Eight Hundred (2020) Filmi | Konusu | Oyuncuları

The Eight Hundred film, (Ba Bai) konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Ekşi, Rotten Tomatoes, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt

31.08.2020
The Eight Hundred (2020) Filmi | Konusu | Oyuncuları

The Eight Hundred film, (Ba Bai) konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Ekşi, Rotten Tomatoes, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film Hakkında

Film, 21 Ağustos 2020’de Çin’de bizyona giren Çin yapımı tarihi, savaş filmidir. Guan Hu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu Guan Hu ve Ge Rui kaleme aldı. 80 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film, Christopher Nolan’ın aylardır beklenen Tenet filmini ilk haftada gişede hasılat rakamlarında geçmeyi başararak gündeme gelmeyi başardı. IMDb‘de 7,2’lik puana sahip oldu. Mandarin dilinde çekilen filmin orjinal adı da Ba Bai’dir. Filmin kadrosunda Oho Ou, Du Chun, Huang Zhizhong, Vision Wei, Wang Qianyuan, Jiang Wu, Zhang Yi, Li Chen, Yu Haoming, Tang Yixin, ve Zheng Kai gibi isimler yer alıyor. Filmin salgına rağmen Çin’de bu denli izlenmeye sahip olması da dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

The Eight Hundred konusu

1937 yılında Çin-Japon savaşı sırasında sekiz yüz Çinli asker, tamamen Japon ordusuyla çevrili Şangay savaş alanının ortasında bir depo mahsur kalır. Kuşatma altında olan askerler, hayatta kalmak için 4 gün 4 gece boyunca Japon kuvvetlerinin baskısına karşı direnir. İkinci Çin-Japon Savaşı’nın ilk günlerinde ve daha büyük ölçekte II.Dünya Savaşı’nda Japon İmparatorluk Ordusu, Şangay Savaşı olarak bilinen Şangay’ı işgal etti. Japonları 3 aydan fazla tuttuktan ve ağır kayıplar verdikten sonra Çin ordusu tam anlamıyla geri çekildi. Ulusal Devrim Ordusu’nun yeterli donanıma sahip, ancak seçkin Alman eğitimli 88. Tümeni’nin 524. Alayından Yarbay Xie Jinyuan, 452 genç subay ve askerin Sihang Deposunu bir seferde yaklaşık 20.000 askerden oluşan 3. İmparatorluk Japon Tümeni’ne karşı savunmasına öncülük eder.

Milliyetçi Çin’den Generalissimo Çan Kay-şek’in emri altında Japonlara karşı kahramanca intihara meyilli son duruşunu sergiler. Son Karar, Pekin ve Şanghay’ın kayıplarından sonra Çin halkına moral desteği sağlamak ve Suzhou Deresi’nin hemen karşısında Şangay’daki Uluslararası Yerleşim’den gelen savaşı tam olarak gören Müttefiklerin desteğini artırmaya yardımcı olmak için verilir.

The Eight Hundred oyuncuları ve karakterleri (cast)

Zhi-zhong Huang – Lao Hulu
Zhang Junyi – Little Hubei
Hao Ou – Duan Wu
Wu Jiang – Lao Tie
Yi Zhang – Lao Suanpan
Qianyuan Wang – Yang Guai
Cheng Zhang – Lei Xiong
Siyu Lu – Yang Ruifu
Chun Du – Xie Jinyuan
Vision Wei – Zhu Shengzhong
Youhao Zhang – Xiao Qiyue
Yixin Tang – Yang Huimin
Jiuxiao Li – Dao Zi
Chen Li – Qi Jiaming, the Shandong Soldier
Yong Hou – Professor

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.