The Father (Baba) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

The Father (Baba) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Father filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

10.02.2021
The Father (Baba) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Father filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

27 Ocak 2020‘de Sundance Film Festivalinde gösterilen 7 Nisan’da Fransa’da gösterime girecek filmdir. Toplam 1 saat 37 dakikalık süreye sahip olan filmin yönetmenliğini Florian Zeller yaparken senaristliğini Florian Zeller ile birlikte Christopher Hampton yaptı. Filmin oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Olivia Colman, Rufus Sewell, Imogen Poots, Mark Gatiss ve Olivia Williams gibi isimler yer alıyor. Film IMDbde 7,8‘lik puana sahip oldu. Filmin Türkiye’de adı Baba. Dram türündeki film Altın Küre’de birden fazla adaylık alarak kendinden konuşturmayı da başardı.

The Father filmi konusu

Filmin konusu, Baba, yaşlılığı ile başa çıkmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Yaşlılığın etkilerini gün geçtikçe daha çok hisseden bir adam, bu süreçte yanında olmaya çalışan kızının tüm yardımlarını reddeder. Hayatındaki değişen koşulları anlamaya çalışan adam bu süreçte sevdiklerinden, kendi zihninden hatta gerçekliğinden şüphe duymaya başlar. Anthony 80 yaşında, yaramaz, meydan okurcasına tek başına yaşıyor ve kızı Anne’nin cesaret verici bir şekilde tanıttığı bakıcıları reddediyor. Yine de yardım Anne için bir zorunluluk haline geliyor; artık günlük ziyaretler yapamıyor ve Anthony’nin gerçeklik konusundaki tutumu çözülüyor. Hafızasının gelgitini yaşarken, Anthony kendi kimliğinin ve geçmişinin ne kadarına tutunabilir? Anne, babasının kaybıyla Grieves’in önünde yaşarken ve nefes alırken nasıl başa çıkıyor? BABA, canlı insan durumu üzerine sevgi dolu düşünceler aracılığıyla gerçek hayatı sıcak bir şekilde kucaklar; kalp kırıcı ve tavizsiz bir şekilde dokunaklı – kendi hayatlarımızın gerçeğine yuva yapan bir film.

The Father filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Olivia Colman, Rufus Sewell, Imogen Poots, Mark Gatiss ve Olivia Williams gibi isimler yer alıyor.

Anthony Hopkins – Anthony
Olivia Colman – Anne
Rufus Sewell – Paul
Imogen Poots – Laura
Mark Gatiss – Bill
Olivia Williams – Catherine

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR