The Sopranos Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

The Sopranos Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

07.07.2020
The Sopranos Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Sopranos dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, kaç bölüm, kaç sezon, bitti mi, fragmanı, izle, incelemesi, HBO dizileri, Blutv dizileri, nerede izlenir, yorumları, gibi aramalarınıza yorum güncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 22 Eylül 1999’da Amerikanın ünlü özel televizyonu HBO’da yayınlanmaya başlayan ve 6 sezon boyunca seyircilerini tatmin eden bir yapım olarak bilinmektedir. 10 Haziran 2007’de yayınlanan bölümü ile ekranlara veda eden dizi yıllar geçmesine rağmen hala seyir zevki yüksek HBO yapımları arasında gösteriliyor. Toplam 6 sezon 86 bölümden oluşan dizinin her bölümü 60 dakikadır. Amerikan yapımı dizi David Chase tarafından tasarlandı. Dram Suç türündeki yapım, birçok ödül kazanmasının yanında(21 Emmy Ödülü, 5 Altın Küre dahil), Amerikan dizi yazarlarının çoğu tarafından gelmiş geçmiş en iyi TV dizisi olarak gösterilmiştir. İMDb’de 9,2’lik puanla en çok beğenilen yapımlar listesinde de kendine yer bulmuştur. Dizi günümüzde Türkiye’de Blutv‘den izlenebiliyor. Dizinin başrollerinde James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli ve Dominic Chianese yer almaktadır.

The Sopranos konusu

David Chase’in yaratıcısı olduğu HBO yapımı; 5 Altın Küre, 21 Emmy Ödüllü The Sopranos, televizyon efsanelerinden biri. Dizi; büyük bir İtalyan-Amerikan mafya ailesi olan Soprano ailesi ve ihanete tahammülü olmayan mafya lideri Tony Soprano’nun hikayesini anlatıyor. Tony Soprano, sık sık geçirdiği baygınlıklardan sonra zorla psikiyatriste gider. Doktoru Melfi ve Tony arasında geçen suç, aile, adalet gibi kavramlar ve onların arasında denge kurmak dizinin ana çatışmasını oluşturur. The Sopranos, halen birçok dizi senaristi tarafından gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak kabul edilir.

David Chase başlangıçta, The Sopranos senaryosunu kendi yaşadığı mahallede geçecek bir film olarak düşündüğünü, kendi ailesinde olan olayları bu filmin senaryosuna mafya ile birleştirerek katmayı hedeflediğini, zaman içerisinde filmden çok dizi senaryosunun daha güzel olacağına karar verdiğini söylemiştir. Nitekim gençliğinde kendisinin düzenli olarak psikiyatristlerle görüştüğünü, kendi annesiyle olan ilişkisinin dizide Tony ve Tony’nin annesi arasındaki ilişkiye esas teşkil ettiğini ifade etmiştir.

The Sopranos oyuncuları ve karakterleri

James Gandolfini – Tony Soprano
Lorraine Bracco – Dr. Jennifer Melfi
Edie Falco – Carmela Soprano
Michael Imperioli – Christopher Moltisanti
Dominic Chianese – Junior Soprano
Steven Van Zandt – Silvio Dante
Tony Sirico – Paulie ‘Walnuts’ Gualtieri
Robert Iler – A.J. Soprano
Jamie-Lynn Sigler – Meadow Soprano
Aida Turturro – Janice Soprano
Drea de Matteo – Adriana La Cerva
Steve Schirripa – Bobby ‘Bacala’ Baccalieri
Dan Grimaldi – Patsy Parisi
Joseph R. Gannascoli – Vito Spatafore
John Ventimiglia – Artie Bucco
Sharon Angela – Rosalie Aprile

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.