The Stranger’ın yazarı ve yapımcısı Harlan Coben Kimdir?

09.03.2020
The Stranger’ın yazarı ve yapımcısı Harlan Coben Kimdir?

Netflix’de yayınlanan The Stranger dizisinin yazarı Harlan Coben kimdir? Hayatı, kitapları, ödülleri, dizileri ve filmleri hakkında merak ettiklerinizi yorumguncel.com’dan öğrenbilirsiniz!

Harlan Coben kimdir?

Dünya çapında 70 milyondan fazla basılı kitabı bulunan Harlan Coben, RUN AWAY ,  FOOL ME ONCE ,  NO ONE ,  NO SECOND CHANCE  ve ünlü Myron Bolitar serileri de dahil olmak üzere otuz bir romanın 1 numaralı New York Times yazarıdır  . Kitapları dünyanın dört bir yanında 43 dilde yayınlanmıştır.

The Stranger dizisi ve film olan kitapları

Harlan, Richard Armitage, Siobhan Finneran’ın rol aldığı Netflix dizisi The Stranger’in yazarı ve yapımcısıdır. ,Jennifer Saunders ve Stephen Rea. Harlan ayrıca Alexandra Lamy ile UNE CHANCE DE TROP (NO SECOND CHANCE) ve Virginie Ledoyen ile SADECE UN REGARD (JUST ONE LOOK) adlı iki Fransız TV mini dizisi için showrunner ve baş yapımcıydı. Harlan’ın romanına da dayanan KEINE ZWEIT CHANCE, Sat1’de Almanya’da yayınlandı.

Harlan’ın TELL NO ONE (NE LE DIS A PERSONNE) romanı, Guillaume Canet’in yönettiği ve Francois Cluzet’in oynadığı ünlü Fransız filmine dönüştürüldü. Film ABD’de yılın en iyi gişe yabancı dil filmi oldu, en iyi resim için Lumiere (Fransız Altın Küre) kazandı ve dokuz Cesar (Fransız Oscar) için aday gösterildi ve en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen ve en iyi olmak üzere dört ödül kazandı müzik. Altyazılı film artık Netflix, Amazon Prime ve DVD / Blu-Ray’de mevcut.

Harlan, on yılı aşkın bir süredir NEW YORK TIMES op-ed sayfası için kurgu yazmaya davet edilen ilk yazardı. Babalar Günü öyküsü, BABAMIN ANAHTARI, 15 Haziran 2003’te çıktı. Makaleleri ve sütunları, New York Times, Parade Magazine ve Bloomberg Views dahil olmak üzere birçok üst yayında yer aldı.

Harlan Coben’in aldığı ödüller

Harlan, dünyanın her yerinden eklektik bir onur çeşidi aldı. Paris’te, Paris Belediye Başkanı tarafından kültüre ve topluma katkılarından dolayı saygın Vermeil Onur Madalyası ile ödüllendirildi. İspanya’da El Premio del Novela Negra RBA, Fransa’da Grand Prix de Lectrices ve İngiltere’de en sevdiği suç romancısı olarak CWA / ITV3 En Çok Satan Hançer ödülünü kazandı. Yelpazenin diğer ucunda, Little League Baseball, Harlan’ı 2013 yılında Mükemmellik Salonuna dahil etti ve Harlan aynı zamanda Amherst Koleji’nde oynadığı günlerden beri New England Basketbol Onur Listesi’ne üyedir.

Özel Hayatı

Harlan New Jersey, New Jersey’de doğdu. Halen bir çocuk doktoru olan eşi Anne Armstrong-Coben MD ve dört çocuğuyla New Jersey’de yaşıyor.

The Stranger dizisi İMDB’de zirvede! Konusu – oyuncuları

YORUMLAR

canlı tv izle