The Truth (Saklı Gerçekler) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Truth (Saklı Gerçekler) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, trt 2 filmleri, kaç yapımı, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

23.02.2021
The Truth (Saklı Gerçekler) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Truth (Saklı Gerçekler) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, trt 2 filmleri, kaç yapımı, hangi ülke filmi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

28 Aralık 2019’de Venedik Film Festivali‘nde ilk olarak gösterime giren Fransız-Japon ortak yapımı filmdir. Toplam 106 dakikadan oluşan film, Hirokazu Kore-eda tarafından yönetildi. Filmin senaryosunu da ünlü Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda kendisi kaleme aldı. Müziklerini Alexeï Aïgui‘nin yaptığı film, 17 Ocak 2020’de sinemalarda gösterime girdi. Filmin oyuncu kadrosunda Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke ve Ludivine Sagnier gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 4 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 6,5‘lik puana sahip oldu. Filmin orjinal adı ise: La vérité

The Truth (Saklı Gerçekler) konusu

Filmin konusu, Dangeville çok ünlü bir Fransız aktristir ve kitabının çalışmaları hakkında bir röportaj vermektedir. Kızı, senarist Lumir, damadı oyuncu Hank ve torunu Charlotte ziyarete gelirler. Lumir, kitabın basılmasına şaşırır çünkü kitap basılmadan önce ilk kendisinin okuyacağını ummaktaydı. Fabienne, kitap basılmadan önce ona taslağını gönderdiğini söyler. o gecenin ilerleyen saatlerinde annesinin kitabını okur.

Ertesi gün, Fabienne ile kitapta anne kız ilişkilerini bir peri masalı gibi anlatan satırlar hakkında yüzleşir. Lumir çocukken, Fabienne onun nadiren yanında olmuştur. Ayrıca kitapta neden hiç Sarah’dan bahsetmediğini sorar. Sarah Mondavan Fabienne’nin en yakın arkadaşı ve başarılı bir oyuncudur. Fabienne bunun kendi kitabı olduğunu ve okuyan hiç kimsenin gerçeği öğrenmek istemediğini çünkü kendisinin ünlü bir oyuncu olduğunu ve hayranlarının hayatı ile ilgili gerçekleri sıkıcı bulacağını söyler.

The Truth (Saklı Gerçekler) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke ve Ludivine Sagnier gibi isimler yer alıyor.

Catherine Deneuve – Fabienne Dangeville
Juliette Binoche – Lumir, Fabienne’in kızı
Ethan Hawke – Hank, Lumir’in kocası
Ludivine Sagnier – Amy
Clémentine Grenier – Charlotte
Manon Clavel – Manon
Alain Libolt – Luc Garbois
Christian Crahay – Jacques
Roger Van Hool – Pierre
Laurent Capelluto – gazeteci
Maya Sansa
Jackie Berroyer – aşçı

Film yorumları

mubi’de gösterimde olan, sanıyorum premieri pandemiye kurban gitmiş yeni film. juliette binoche ve catherine deneuve’ı görünce izlemeden olmazdı. juliette binoche nasıl bir rolde olursa olsun, başkalarından sahne çalar, herkesi bırakır onu izlersiniz ya, meğerse filmde catherine deneuve olunca juliette’in üzerine gölge düşüyormuş. film bir anne kız hesaplaşması, senaryonun coook derinlikli olduğunu söyleyemem ama oyuncular alıp götürüyor.

  • archin / Ekşi Sözlük

hayatı anlatan yönetmen. sıradan insanların hayatını, hiç abartmadan olduğu gibi anlatıyor. bundan kolay ne var diyeceksiniz, en zoru bu aslında. filmlerinin her sahnesi dolu dolu. özenle çekilmiş ama çok sade. filmlerinin çoğunun senaryosunu da yazıyor.

  • 123 / Ekşi Sözlük

arakçılar filmine bayıldığım yönetmen.zaten arakçılar filmiyle altın palmiye kazanan japon yönetmen.

  • namus işçisi / Ekşi Sözlük

Filmin fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.