The Young Pope dizi (inceleme) Ezber bozan Amerikalı Papa’nın hikayesi - Yorum Güncel

The Young Pope dizi (inceleme) Ezber bozan Amerikalı Papa’nın hikayesi

07.12.2019
The Young Pope dizi (inceleme) Ezber bozan Amerikalı Papa’nın hikayesi

The Young Pope dizi yorumu, inceleme, konusu, oyuncuları, ne zaman çıkacak? karakterleri, Jude Law, The New Pope, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’da yanıt bulabilirsiniz.

The Young Pope dizisi hem hikayesi hem de kadrosu ile oldukça ilgi çekici bir yapım. Başrolünde Hollywood’dan tanıdığımız Jude Law’ın yer aldığı dizi, yayınlandığı 2017 yılında oldukça ilgi çekmiş ve aynı zamanda tepki çeken bir dizi olmuştu. Dizinin oyuncu kadrosunda Jude Law’un yanısıra Diane Keaton, Silvio Orlando ve James Cromwell de bulunuyor.

The Young Pope hakkında

HBO, SKY ve Canal+’ın ortaklığında yapılan dizi, ilk olarak Venedik Film Festivali’nde gösterilmiş ve oldukça beğenilmişti. Oscar ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino tarafından çekilen dizinin yeni sezonu 2019 yılında John Malkovich’in de yer alacağı The New Pope adıyla yayınlanacağı açıklanırken, yeni sezonda tartışılan papa olan Belardo’nun çok daha sert muhalefet ile karşılaşması bekleniyor.

The Young Pope dizi konusu

Papalık görevine getirilen ilk Amerikalı olan Lenny Belardo’nun, Vatikan’daki rahat tavırları, geçmiş ritüllere karşı olan muhalif tavrı ve yoksulluk ve günahlar üzerine yeni bir yorum getiren papanın yaşadıklarını anlatıyor. Muhafazakar bir Vatikan’da kola içen, makamında sigara içen daha önce gelen hiçbir papaya benzemeyen Belardo, kısa sürede dengeleri alt üst eder. Din adamlarının kadınlara bakışını, rahibeler ile olan ilişkisinde radikal davranışlar sergileyen yeni papa, Vatikan’daki din adamlarını rahatsız eder. Aynı zamanda Papa’nın inancının da zayıf olduğundan da şüphelenen kardinaller, papanın ardından kuyu kazmakta gecikmez. Ancak yeni papa yoksullara daha yakın, insanları düşünmeye sevk eden, kiliselerde yaşanan pedofili vakalarının üzerine gitmekten çekinmeyecektir.

Papa’nın azledilmesi için içeriden başlayan kaynamaya karşı, iyi ve etkin bir politika uygulayan Belardo’nun sadece bir din adamı değil aynı zamanda iyi bir politikacı ve bir aziz olduğuna tanıklık edeceğiz. Pope Pius XIII adını alarak Vatikan’da taşalrı yerinden oynatan sigara tiryakisi, kahvaltıda kola içen bu ilginç papanın hikayesini izlerken eğlenmeniz imkansız.

The Young Pope oyuncuları ve karakterleri

Jude Law – Pope Pius XIII (Lenny Belardo)

Silvio Orlando – Kardinal Angelo Voiello,

Javier Cámara as Monsignor (later Cardinal) Bernardo Gutierrez,

Scott Shepherd – Kardinal Andrew Dussolier,

Cécile de France –  Sofia,

Ludivine Sagnier –  Esther,

Toni Bertorelli –  Cardinal Caltanissetta,

James Cromwell – Cardinal Michael Spencer

The New Pope ne zaman çıkacak nerede yayınlanacak?

Dizinin yeni sezonu The New Pope isimiyle 2020 yılında yayınlanacak. Dizi, Türkiye’de blutv’den izlenebilecek. 2.sezonda Jude Law’a John Malkowich eşlik edecek.

The Young Pope dizisi fragmanı

*Gerçek olaylara dayanan 10 tarih dizisi önerisi!

**Jude Law Kimdir? Hayatı – Yaşı – Filmleri

***The New Pope Dizisi | Konusu – Oyuncuları – Ne Zaman

YORUMLAR