Uzay Filmleri Sevenler İçin İzlemeniz Gereken 10 Film | Uzay Konulu Film Önerileri - Yorum Güncel

Uzay Filmleri Sevenler İçin İzlemeniz Gereken 10 Film | Uzay Konulu Film Önerileri

30.01.2020
Uzay Filmleri Sevenler İçin İzlemeniz Gereken 10 Film | Uzay Konulu Film Önerileri

Bilim kurgu türünün en nadide konularından biri gelecek zamanda yaşam ve bu yaşama hazırlık için atılan uzaya atılan ilk adım teorileri. Uzay temalı filmleri bizleri çoğu zaman hüsrana uğratsa da sizler için hazırladığımız Uzay temalı bu film listesinde aradığınızı bulacak ve oldukça keyif alacaksınız. Birçok kişinin severek izlediği ve geçer puan verdiği uzay temalı filmleri listesini siz bilim kurgu severler için derledik. Şimdiden iyi seyirler dileriz..

Yıldızlararası | Interstellar (2014)

 Son dönemde yapılan en başarılı uzay filmlerinden biri Yıldızlararası. Usta yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği ve Matthew McConaughey ve Anne Hathaway’ın başrolde olduğu filmde uzay ve uzay yolculuğunu keşfedeceksiniz.

Marslı | The Martian

Çıktığı dönemde adından sıkça söz ettiren ve hatta Mars’a gitmek için fikir oluşturmaya çalıştırdığı söylendi. Marslı filminde mürettebatının öldü sandığı bir astronotun (Matt Damon) Mars’ta tek başına kalmasını ve dünyaya haber ulaştırabilmek için hayatta kalmaya çalışmasını konu ediniyor.

Uzay Yolcuları | Passenger (2016)

Keyif verici bir uzay filmi daha sizlerle. Başrollerinde yakışıklı oyuncu Chris Pratt ve güzel oyuncu Jennifer Lawrence’ın yer aldığı filmde dünyadan uzak bir koloniye giden uzay gemisinde yaşanan bir sorun ile 90 yıl erken uyandırılan iki yolcunun hikayesine tanık olacaksınız.

Yer Çekimi | Gravity

Alfonso Cauron yönetmenliğindeki film Yer Çekimi’nde Dünya yörüngesinden çıkan kaza sonucu çıkan iki astronotun George Clooney ve Sandra Bullock’un mücadelesini konu ediniyor.

Ay’da İlk İnsan | First Man

2018 yapımı ve başrollerinde Ryan Gosling’in yer aldığı bu film The Life of Neil Armstrong isimli biyografik kitaptan uyarlandı. Filmde Neil Armstronge’un 1961 ve 1969 yılları arasında yaşadıklarını ve Nasa’nın ayak basma yolculuğu anlatılıyor.

Yıldızlara Doğru | Ad Astra

Brad Pitt’in başrolde olduğu Ad Astra yani Yıldızlara Doğru filmi 2019 yılı yapımı en yeni uzay filmleri arasında yer alıyor. Birçok eleştiriye maruz kalsa da oldukça sevilen filmde astronot babasını 20 yıl önce uzayda kaybolan Roy McBride babasını uzayda aramak için göreve çıkacak ve bu arayışta insanlığın dünyadaki yerine dair beklemediği yeni bilgiler öğrenecektir.

Gün Işığı | Sunshine (2007)

2057 yılında güneşin ölümüne şahit olan insanlığın Dünya’yı yok olmaktan kurtarma çabasını ele ac-olan filmin başrollerinde Chris Evans ve Cillian Murhy yer alıyor. 2007 yapımı bu bilim kurgu filminde Icurus II adlı uzay gemisi ile yola çıkan bir grup astronot, güneşe nükleer bir başlık fırlatarak güneşi yeniden hareketlenmesini sağlamaya çalışacaktır.

Apollo 13 (1995)

Listenin en nostaljik ama bir o kadar da başarılı kadro ve konusuna sahip film Apollo 13 1995 yılında çekildi. Filmin başrollerinde Tom Hanks ve Bill Paxton yer alıyor. Filmde bir grup astronot aya gitmek için hazırlanmaktadır. Tüm hayatını bu görev için hazırlayan ekibin uzaya vardıklarında oksijen tüpleri patlar ve ölümle imtihan etmek zorundadır.

Moon | Ay (2009)

Sam Bell isimli astronot, bir şirket ile üç yıllık anlaşma imzalar. Çıkacağı ilk görevinde ayın karanlık yüzüne gitmesi gereken astronot Sam görev esnasında talihsiz bir kaza geçirir. Uydu bağlantısını kaybeden Sam halisünasyonlar görmeye ve hafızasını yitirmeye başlar. Bu filmde bir astronotun hayat ve ölüm arasındaki mücadelesine tanık olacaksınız.

Hayat | Life

2017 yapımı filmin başrollerinde Jake Gyllenhall, Ryan Reynolds ve Rebecca Ferguson yer alıyor. Filmde uluslararası bir uzay istasyonunda görev alan bir grup astronot, insanlık tarihinde çığır açacak bir keşfin eşiğindedir. Mars’ta ilk kez hayat olduğuna dair ip ucu bulan ekip araştırmalarını ilerlettikçe beklenmedik sonuçlar almaya başlayacaktır.

Bonus: Guardians of Galaxy | Galaksinin Koruyucuları

Tüm bu uzay filmlerinden biraz daha farklı olarak gerilim yerine eğlenmeyi tercih edenler için Bonus bir öneri! Marvel evreninin en başarılı ve keyifli filmlerinden biri Galaksinin Koruyucuları..

*Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Romantik / Komedi Film Önerisi

YORUMLAR