Vigil Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

18.10.2021
Vigil Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

Vigil dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle, BBC Dizileri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

29 Ağustos 2021‘de BBC tarafından yayınlanmaya başlayan BBC yapımı dizidir. İlk sezonu toplam 6 bölümden oluşan yapım, suç, dram ve gizem türünde yer alıyor. Tom Edge tarafından yaratılan dizi, Line ofd Duty‘nin yaratıcıları tarafından tasarlandı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Suranne Jones, Rose Leslie, Shaun Evans, Martin Compston, Paterson Joseph ve Adam James gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 10 bine yakın kişi tarafından oylanan yapım 7,3‘lük puana sahip oldu. Birleşik Krallık yapımı olan dizi,

Vigil konusu

Dizinin konusu, Bir İskoç balıkçı teknesinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve “Trident” sınıfı nükleer bir denizaltıdaki ölüm, İngiliz polisini Donanma ve İngiliz güvenlik servisleriyle ters düşürür.

İskoç balıkçı teknesinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve bir Trident nükleer denizaltısındaki bir ölüm, polisi Donanma ve İngiliz güvenlik servisleriyle çatışmaya sokar.

Vigil oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Suranne Jones, Rose Leslie, Shaun Evans, Martin Compston, Paterson Joseph ve Adam James gibi isimler yer alıyor.

Suranne Jones – Amy
Rose Leslie – Kirsten Longacre,
Shaun Evans – Elliot Glover,
Martin Compston – Craig Burke,
Paterson Joseph – Neil Newsome,
Adam James – Mark Prentice,
Gary Lewis – Colin Robertson,
Lauren Lyle – Jade Antoniak,
Therese Bradley – Laura Michaels,
Parth Thakerar – Jay Kohli,
Lolita Chakrabarti – Erin Branning,
Dan Li – Hennessy

Dizi yorumları

line of duty’nin yapımcılarından altı bölümlük yeni bir gizem-gerilim bbc dizisi. başrollerde suranne jones ve rose leslie dikkat çekiyor. dizinin line of duty kıvamında bir gerilimi sağladığı söylenebilir. özellikle klostrofobik ortamların kullanılmasına ilgi duyanların dikkatini çekmeye aday bir dizi.

  • saltug / Ekşi Sözlük

başrolde canım ciğerim suranne jones’u görüp başladığım ingiliz polisiye mini dizisi. kadroda, az sahnesi olmasına rağmen stephen dillane de yer alıyor

toplamda altı bölümden oluşan dizinin henüz yayınlanan iki bölümü bir şeyler söylemek için yeterli olmayabilir fakat mekan, atmosfer ve hikaye bağlamında oldukça ilgi çekici ve sürükleyici.

  • demerg / Ekşi Sözlük

dizi guzel dizi ama ben dizinin konusundan, akisindan, basrollerinden vs den cok lezbiyen iliskinin islenme seklinden bahsedecegim. iste hep diyoruz ya “normallesme” diye. iste normallesme bu dizide vucut bulmustur. karsimizda klasik bir lezbiyen dramasi yerine gayet guclu bir yapimin icinde lezbiyen iliskilenme yer almistir. gayet de guzel islenmistir. gayet de duygusu derindir. tabi ki komple lezbiyen iliskilenme uzerine yapilan dizi ve filmler mukemmeldir, orasi ayri ama bu dizideki konumlanmasi oldukca hosuma gitmistir. sukeladir efendim.

  • asal sayi / Ekşi Sözlük

Fragmanı

YORUMLAR