The Fall Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

The Fall Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

The Fall dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, 4.sezon ne zaman yayınlanacak, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix dizileri, BBC Dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

The Fall Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

The Fall dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, 4.sezon ne zaman yayınlanacak, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix dizileri, BBC Dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

12 Mayıs 2013‘de BBC Two tarafından yayınlanmaya başlayan Birleşik Krallık yapımı dizidir. Toplam 3 sezon 17 bölümden oluşan dizi, suç, dram ve gerilim türünde yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Jakob Verbruggen ve Allan Cubitt üstlenirken, senaryosunu Allan Cubitt kaleme aldı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Gillian Anderson, John Lynch, Stuart Graham, Niamh McGrady, Archie Panjabi ve Colin Morgan gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 91 bini aşkın oy alan dizi 8,1‘lik puana sahip oldu. Dizi Eylül 2021 itibari ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi ve kısa sürede Netflix top 10’da yer aldı.

The Fall konusu

Dizinin konusu, Büyükşehir Emniyet Müdürlüğü Başkomiseri Stella Gibson, cinayet soruşturmaları ile görevli üst düzey bir soruşturma memuru, 28 günden fazla aktif kalmış bir cinayet soruşturması ilerlemesini değerlendirmek amacıyla Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı’na (“PSNI”) görevlendirilir. Cinayetlerin bir seri katil işi olduğu belirgin hale geldiğinde yerel dedektifler Belfast kentinde genç profesyonel kadınlara saldıran Paul Spector’ı yakalamak için Stella ile çalışmaya başlarlar. Stella ve ekibi bir dava inşa etmek için yorulmadan çalışırken zaman geçtikçe PSNI içinde ve dışındaki çeşitli komplikasyonlar ile karşılaşırlar. Aynı zamanda Paul, çocuk bakıcısı Katie ile, onu bilinmeyen sonlara doğru götürecek bir ilişki kurar. Spector’ın dünyası hem gerçek hem mecazi anlamda parçalara ayrılırken verdiği kararlar beklemediği bir kaderle yüzleşmesine yol açacaktır.

The Fall oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Gillian Anderson, John Lynch, Stuart Graham, Niamh McGrady, Archie Panjabi ve Colin Morgan gibi isimler yer alıyor.

Gillian Anderson – DSU Stella Gibson
John Lynch – ACC Jim Burns
Stuart Graham – DCI Matthew Eastwood
Niamh McGrady – PC Danielle Ferrington
Archie Panjabi – Professor Reed Smith
Colin Morgan – DS Tom Anderson
Michael McElhatton – DI Rob Breedlove
Ben Peel – DS James Olson
Bronágh Taggart – DC Gail McNally
Emmett J. Scanlan – DC Glenn Martin
Kelly Gough – PC Hagstrom

Dizi yorumları

sağlam atmosfer, başarılı oyunculuk ve kaliteli kurgusu için izlenecek bir dizi. başrolde gillian anderson’ın olması bile zaten dizideki kalitenin teminatı sayılmaz mı?

  • awesome o / Ekşi Sözlük

birkaç bölüm üstüste izlerseniz gillian’ın suratını yakın çekim görmekten “yeteeeeer” noktasına gelebilirsiniz. tamam amk anladik yesil gozlu sarısın bir tanede beni var. dizi bunun haricinde yavaş ilerleyen katilin psikolojisini irdeleyen başarılı bir dizi. tempolu dizilerden hoşlanıyorsanız bulaşmayın dediğim gibi tempolu bir dizi değil.

  • k1rakcikinf1rayt / Ekşi Sözlük

son zamanlarda izledigim en guzel yazilmis, yonetilmis dizi. breaking bad den bu yana pek saran yeni bi dizi olmamisti. game of thrones ve walking dead i haric tutuyorum ama onlar fantastik dalda adayar, neyse the fall, irish belfast kokenli bir dizi, belfast, heralde cockney aksani konustuklari dilime yapisti, cok tatli bir aksagan.

  • la havle / Ekşi Sözlük

The Fall 4.sezon olacak mı?

Dizi asıl yayıncısı BBC two tarafından 2016 yılında yayınlanan 3.sezonunun ardından iptal edildi. Dizinin devam etme ihtimali bir dönem konuşulsa da henüz yeni atılmış bir adım yok.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.