Rastgele Yazı

Wynonna Earp Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Wynonna Earp Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Wynonna Earp Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, 5.sezon ne zaman, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 1 Nisan 2016’da yayınlanmaya başlayan Amerikan televizyonlarından SyFy tarafından yayınlanan Amerikan yapımı dizisidir. Kara Fantezi, Gerilim, Doğaüstü ve Gizem kategorilerinde yer alan dizinin şu ana kadar toplam 4 sezonu bulunuyor. 4.sezonu halen yayınlanan yapım, toplamda 48 bölüme sahip olacak. Dizinin 4.sezonu yayınlanırken 5.sezon onayı aldığını da belirtelim. IMDb’de 17 bin kişi tarafından oylanan dizi 7,4’lük puana sahip oldu. Dizi Beau Smith’ın aynı adlı eserinden uyarlanan yapım, Emily Andras tarafından ekrana uyarlandı. Dizinin kadrosunda Melanie Scrofano, Shamier Anderson, Tim Rozon, Dominique Provost-Chalkley ve Katherine Barrell gibi isimler yer alıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 4.sezon çekimleri ertelenen yapımın kalan bölümleri 2021 yılında yayınlanacak. Dizinin ilk 2 sezonu Netflix Türkiye tarafından izlenebiliyor.

Wynonna Earp konusu

Dizinin konusu, Efsanevi kanun adamı Wyatt Earp’ün torununun büyük kızı Wynonna Earp 27. doğum gününde, Wyatt’ın öldürdüğü reenkarne haydutları cehenneme geri döndürmek için özel gücü miras alır. Wynonna, atasının sihirli silahı “Barışçı” ı kullanarak, şeytanları ait oldukları yere geri göndererek ailesinin lanetini kırmaya çalışır. Ayrıca, memleketi Araf’ı da içeren Canadian Rockies yakınlarındaki lanetli bir bölge olan Ghost River Üçgeni’nde yaşayan diğer doğaüstü varlıklarla da savaşır. Özel Ajan Xavier Dolls liderliğindeki gizli bir devlet kurumu olan Black Badge Division (BBD) tarafından işe alındıktan sonra, ona yaşlanmayan bir Doc Holliday ve Wynonna’nın kız kardeşi Waverly Earp eşlik ediyor. Bir Araf Şerif Yardımcısı ve Waverly’nin kız arkadaşı olan Nicole Haught, ekibe yerel polis rolünde yardımcı olur.

Wynonna Earp dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Melanie Scrofano, Shamier Anderson, Tim Rozon, Dominique Provost-Chalkley ve Katherine Barrell gibi isimler yer alıyor.

Melanie Scrofano – Wynonna Earp
Tim Rozon – Doc Holliday
Dominique Provost – Chalkley-Waverly Earp
Katherine Barrell – Nicole Haught
Varun Saranga – Jeremy Chetri
Shamier Anderson – Agent Dolls
Greg Lawson – Sheriff Randy Nedley
Michael Eklund – Bobo Del Rey
Dani Kind – Mercedes Gardner
Tamara Duarte – Rosita Bustillos
Daniel Onerheim – Paramedic
Chantel Riley – Kate
Meghan Heffern – Beth Gardner

Wynonna Earp 4.sezon 7.bölüm ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 4.sezon çekimleri Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmişti. 4.sezonda 6 bölümü yayınlanan dizinin kalan bölümlerinin 2021 yılında yayınlanmaı bekleniyor. Dizi ayrıca 5.sezon onayı da daha önce almıştı.

Dizi fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*