Yağmurdan Önce Film | Konusu | Oyuncuları (Milcho Mançevski) - Yorum Güncel

Yağmurdan Önce Film | Konusu | Oyuncuları (Milcho Mançevski)

Yağmurdan Önce filmi, konusu, oyuncuları, cast, fragman, imdb, ekşi, 1994, Milcho Mançevski, Before the Rain, izle, film analizi, TRT 2 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

18.06.2021
Yağmurdan Önce Film | Konusu | Oyuncuları (Milcho Mançevski)

Yağmurdan Önce filmi, konusu, oyuncuları, cast, fragman, imdb, ekşi, 1994, Milcho Mançevski, Before the Rain, izle, film analizi, TRT 2 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

1994 Makedonya – İngiltere – Fransa ortak yapımı Mekedonyalı Milčo Mančevski yönetmenliğindeki dramatik savaş filmdir. Uluslararası festivallerde ve İngilizce konuşulan ülkelerde Before the Rain adı ile gösterime sunulmuştur. Milčo Mančevski’nin aynı zamanda senaryosunu kaleme aldığı film yönetmenin ilk uzun metrajlı ve konulu filmidir. Vizyona girdiği yıl Oscar’a aday olarak gösterilen film Türkiye’de de yılın filmi seçilmiştir.

1995 yılında Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü’ne aday gösterilen “Yağmurdan Önce”, ilk gösteriminin yapıldığı Venedik Film Festivali’nden aralarında Altın Aslan, FIPRESCI ve OCIC ödüllerinin de bulunduğu 5 ödüle layık görüldü.

Dram ve savaş türündeki Makedon filminde Makedonca, İngilizce, Arnavut ve Fransızca gibi 4 farklı dil konuşulmaktadır. Türkiye’de ilk defa 19 Mayıs 1995 tarihinde vizyona giren film toplamda 1 saat 53 dakikadan oluşmaktadır. Filmin imdb puanı 8,0’dir.

Yağmurdan Önce Filmi Konusu

Filmi konusu, Yağmurdan Önce, kaynama noktasına gelmek üzere olan etnik ve dini nefretin bir portresini çizmek için ortodoks bir Hıristiyan keşiş, bir İngiliz fotoğraf ajanı ve yerli bir Makedon savaş fotoğrafçısının hikayelerini anlatıyor. Bu sürükleyici aşk ve şiddet üçlüsü, aynı zamanda pastoral masumiyetin kaybolmasının zamansız bir hatırlatıcısıdır ve son sinemanın savaşın anlamsızlığına dair en güçlü ağıtlarından biri olmaya devam etmektedir.

Yağmurdan Önce Filmi Oyuncuları

1995 yılı yapımı savaş filminin başrolünde Katrin Cartlidge, Rade Serbedzija ve Gregoire Colin gibi isimler yer almaktadır.

Karakterleri

Katrin Cartlidge – Anne
Rade Serbedzija – Aleksander
Grégoire Colin – Kiril
Labina Mitevska – Zamira
Jay Villier – Nick
Silvija Stojanovska – Hana
Phyllida Law – Anne’in annesi
Josif Josifovski – Peder Marko
Kiro Ristevski – Peder Damjan
Petar Mircevski – Zdrave
Ljupco Bresliski – Mitre
Igor Madzirov – Stojan
Ilko Stefanovski – Bojan
Suzana Kirandziska – Neda
Katerina Kocevska – Kate
Attila Klinçe – Sefer

Fragman

Yağmurdan Önce Filmi Analizi

hafızalardan konu ve müzikleriyle silinmeyecek , ohri yi ziyaret ettirecek film…

  • ganeduk

gerçekten de ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde, her vatandaşın izlemesi gereken eşsiz film.
yönetmenliğini milcho manchevski yapmıştır ve izlemenizin üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin filmin eşsiz müzikleri bir gün, bir yerlerde zihninizde çalmaya başlayacaktır. film yugoslav içsavaşı yıllarında londra’da yaşayan bir editör ve fotoğrafçının yollarının balkan topraklarında kesişmesini konu alır. ortodokslar ile müslüman halkın içsavaş sebebiyle ortaya çıkan nefret tohumları bir kız çocuğuna yüklenecek ve vatanından yıllar önce ayrılmış olan karakter, geçmiş ve şimdiki yaşam arasında bir yolculuğa çıkacaktır. lütfen izleyin ve izlettirin. bu tarz kıssadan hisse hikayelerine toplum olarak çok ihtiyacımız var.

  • zach levi

filmin bazı müzikleri gerçek kesit’te de gerilim sahnelerinde kullanılmıştır. sanki gerçek kesit için yapmışlar müzikleri, bu kadar uyar.

  • nutella yiyen ayi

filmin müzikleri de konusu da efsanedir. içinizi ısıtan bir başlangıçtan sonra filmin devamı sizi derin bir hüzne ve düşüncelere boğacaktır.

  • rickon stark

Başkalarının Hayatı Film | Konusu | Oyuncuları |

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.