6.5 Metre Film | Konusu | Oyuncuları | (Saeed Roustayi) - Yorum Güncel

6.5 Metre Film | Konusu | Oyuncuları | (Saeed Roustayi)

6,5 Metre filmi, konusu, Just 6,5 film konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, yorum, hangi ülkenin, yönetmeni, senaristi, izle, altyazılı, imdb, İran, TRT 2, filmi İran gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

15.06.2021
6.5 Metre Film | Konusu | Oyuncuları | (Saeed Roustayi)

6.5 Metre filmi, konusu, Just 6.5 film konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, yorum, hangi ülkenin, yönetmeni, senaristi, izle, altyazılı, imdb, İran, TRT 2, filmi İran gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

İranlı yönetmen Saeed Roustayi‘nin yönetmen ve senarist koltuğuna oturduğu 2019 yapımı İran filmidir. Aksiyon, suç, drama ve gerilim türündeki film ilk defa 17 Mart 2019’da İran sinemasında yer buldu. Farsça dilindeki film Boshra Film tarafından hazırlandı. Orijinal adı Metri Shesh Va Nim olan film uluslararası platformlarda Just 6.5 ismi ile yayınlandı.

Film dünya prömiyerini ilk defa Venedik Film Festivali ile yaptı ve film İran sineması tarihinde en çok gişe geliri elde eden film oldu.

“Ülke sınırları içinde uyuşturucuyla teması olan vatandaşlarının sayısına atıfta bulunan filmin adı; 83 milyon İran nüfusunun 6,5 milyonunun ara sıra uyuşturucu kullandığına dair acı veren ve dikkat çeken istatiksel bir bilgiden gelmektedir.”

İran sinemasının en çok hasılat kazanan filmlerinden olan yapım toplamda 2 saat 11 dakikadan oluşuyor. Film izleyicilerinden imdb üzerinden 8,0 puan aldı.

6.5 Metre Filmi Konusu

Bu yüksek oktanlı gerilimde, dedektif Samad (Payman Maadi) uyuşturucu baronu Nasser’i (Navid Mohammadzadeh) bulmak için amansız bir ava çıkıyor. Samad, Nasır’ın tutuklanmasının şehirde ortalığı kasıp kavuran uyuşturucu bağımlılığı sorununun kontrol altına alınmasına yardımcı olacağını umuyor. Ancak Samad’ın Nasır’ı arayışı, onu yolsuzluk ve değişen ahlakla dolu, Samad’ın kimseye güvenemeyeceği bir yola götürür.

6.5 Metre Filmi Oyuncuları (Cast)

Saeed Roustayi’nin yönetmenliğindeki filmde Payman Maadi, Navid Mohammadzadeh ve Parinaz Izadyar gibi isimler başrolde yer almaktadır.

Karakterleri

Payman Maadi – Samad Majidi
Navid Mohammadzadeh – Naser Khakzad
Parinaz Izadyar – Elham
Farhad Aslani – Judge
Houman Kiai – Hamid
Maziar Seyedi – Ashkani
Ali Bagheri – Reza Moradi
Marjan Ghamari – Reza Moradi’s wife
Yusef Khosravi – Vahid (Cripple Man’s son)
Mehdi Hoseini-nia – Hassan Gavi
Gity Ghasemi – Naser’s sister
Asghar Piran – Cripple Man in Jail
Mohammad Ali Mohammadi – Mohammad Ali
Peyman Ghasemzadeh – Naser’s lawyer
Javad Pourheidari – Doctor of the Prison

Fragman

6.5 Metre Filmi Yorumları

irani polisiye. aynı türden bizim uyduruk işleri katlar, batıdakilerle yarışır.

  • simon bolivar

kaliteli bir film , şu anda trt 2 veriyor .

e: iran uyuşturucu kullanan insan sayısı bakımından çok yüksek oranlara sahip. filmde bu konuya bir diyalogda değiniliyor . bununla ilgili dw türkçe’den bir video haber

  • hllbrhmzgn

filmin orijinal ismi metri shish-o-nim. bazı yerlerde de “6.5 toman per meter” yani “metresi 6.5 toman” diye çevirebiliriz. bu ismin de, filmin ortalarında, naser khakzad isimli karakterin savcıyla konuşması sırasında, bir metre kefen bezinin metresinin 6.5 toman olduğunu söylemesine gönderme yaptığını düşünüyorum. filmin başındaki çocuğun düştüğü çukurun ölçülerinden ya da filmin sonundaki toplam uyuşturucu kullanan sayısının 6.5 milyon olduğunu söylemesine bağlamak yerine…

  • ahanda

genç yönetmen (bkz: saeed roustayi)’nin 2.filmi. bu filmi sevenler yönetmenin aynı başrol oyuncuları ile çektiği ilk filmi (bkz: abad va yek rooz)’ a mutlaka göz atmalı.

iran sineması’na aşina olanlar, özellikle asghar farhadi’ nin favori oyuncularından (bkz: payman moadi) ‘yi zaten tanıyacaklardır. ama bu filmde naser rolünde izlediğimiz (bkz: navid mohammadzadeh) de en az onun kadar başarılı ve ülkesinde ön planda olan oyunculardan.
ikisinin beraber rol alıp sırtladıkları abad ve yek rooz dışında navid’ in yine göz doldurduğu (bkz: no date no signature) filmi de izlemeye değer.

  • svefngenglar

film ilk sahnesinden itibaren izleyiciyi içine çekiyor, sahneler ve konu o kadar çarpıcı ve gerçek ki. karakterlerin film devam ettikçe derinleşmesi ve olaylara onların gözünden bakabilmemiz çok güzeldi. çekimler,yansıtılanlar, diyaloglar çok iyi yazılmış, her ayrıntıda farklı bir eleştiri vardı.

  • odtengriaysar

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Film Konusu |

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.