Affedilmeyen Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Affedilmeyen film, Unforgiven, konusu, 1992, Clint Eastwood, western, oyuncuları, filmi konusu, imdb, ekşi, altyazılı izle, fragman, yorumlar, yorumları, karakterleri, hangi ülkenin, izle, TRT 2 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

11.06.2021
Affedilmeyen Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Affedilmeyen film, Unforgiven, konusu, 1992, Clint Eastwood, western, oyuncuları, filmi konusu, imdb, ekşi, altyazılı izle, fragman, yorumlar, yorumları, karakterleri, hangi ülkenin, izle, TRT 2 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film Hakkında

Clint Eastwood’un yönettiği ve David Webb Peoples‘ın senaryosunu yazdığı 1992 Amerikan yapımı Western tarzı sinema filmidir. Yıllar önce silahlarını kaldırıp çiftçiliğe dönen yaşlı haydut ve katil William Munny’nin son bir iş daha kabul etmesiyle başına gelenleri konu almaktadır. Orijinal adı Unforgiven olan film 90’lı yılların en önemli filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ustanın yönetmenlik kariyerine damgasını vuran film, Eastwood’a bir de yönetmenlik Oscar’ı getirmiştir.

Dram ve Western türündeki film toplamda 2 saat 10 dakikadan oluşuyor. Filmin imdb puanı ise 8,2 oldu.

Affedilmeyen Filmi konusu

Emekli Eski Batı silahşoru William Munny, eski ortağı Ned Logan ve genç bir adam olan “Schofield Kid”in yardımıyla isteksizce son bir işi üstlenir.

Affedilmeyen’de Little Bill Dagett, sadistik eğilimleri olan, tavizsiz ve diktatör bir şeriftir. Egemen olduğu küçük bir kasabayı yaşanmaz bir hale getirmektedir. Bir gün adaleti uygulamayı bütünüyle reddettiğinde, eski bir silahlı soyguncu olan Will Munny, artık sessiz kalamayacağını ortaya koyacaktır. İntikam Will, Will’in eski partneri ve genç bir adamın ellerinden gelecektir.

Affedilmeyen Filmi Oyuncuları

Başrolünde usta oyuncu Clint Eastwood’un yer aldığı filmde Gene Hackman, Morgan Freeman, Richard Harris ve Jaimz Woolvett gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Clint Eastwood – Bill Munny
Gene Hackman – Little Bill Daggett
Morgan Freeman – Ned Logan
Richard Harris – English Bob
Jaimz Woolvett – The ‘Schofield Kid’
Saul Rubinek – W.W. Beauchamp
Frances Fisher – Strawberry Alice
Anna Thomson – Delilah Fitzgerald
David Mucci – Quick Mike
Rob Campbell – Davey Bunting
Anthony James – Skinny Dubois
Tara Frederick – Little Sue (as Tara Dawn Frederick)
Beverley Elliott – Silky
Liisa Repo-Martell – Faith

Fragman

Affedilmeyen Filmi Yorumları

benim gibi western olayına pek sıcak bakmayan bir insanı bile ekran başına kilitlemiş, hemen öncesinde seyrettiğim 1952 yapımı başrolünde james stewart’ın oynadığı bend of the river ile birlikte neredeyse bu türün bağımlısı olmama yol açmış film.

ayrıca çocukluğumda seyrettiğim ve pek hatırlamadığım the good the bad and the ugly ve bunun gibi spaghetti westernler olsun hatta abartıp a fistful of dollars’ın daha doğrusu akira kurosawa’nın yojimbo’sunun versiyonu olan last man standing gibi filmleri bile bir daha bir daha seyretmeme sebep olmuştur.

  • kmc

finaline kadar film çok güzel gelmiştir de finali niye öyle heyecansız bitirmiş clint abi? anlaşılmamıştır… insan biraz da düello falan görmek istiyo ama tam aksine pusuya yatıp avını bekleyen ve tuvaletini yaparken zımbalanan cowboylar görüyoruz…

  • slijngaard

clint’in çocuklarının isimleri will ve penny’dir, will penny isimli unutulmuş bir westerne saygı ifadesidir.
bu filmle beraber sarışın emekliye ayrılır ve bizlere efsanelerin palavradan ibaret olduğunu, insanın neyse o olduğunu, en iyi katilin en güçlü veya en hızlı olan değil ölmekten en az korkan olduğunu, ateş eden bir adama ateş etmenin neredeyse imkansız olduğunu, herkesin bir sınırı olduğunu ve başka bir insanı öldürmenin insanın kendisini de öldürmesi kadar zor olduğunu anlatır, pek çok başka şeyle birlikte.
bir tokat kadar gerçektir.

  • oneofthesedays

her bahsi gectiginde tekrar seyretmek istedigim film.
60’larin sonundaki spaghetti westernler’in unutulmaz oyuncusu ve unforgiven’in ayni zamanda da muthis basarili yonetmeni olarak, western turunun sinema tarihindeki her iki yeniden dogusunda clint eastwood’un onemli rolunu de tartisilmaz kilmistir.

  • applepear

Ölü Ekmeği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.