Yılmaz Öztürk kimdir? MasterChef’in yeni jüri üyesi

13.06.2023
Yılmaz Öztürk kimdir? MasterChef’in yeni jüri üyesi

Yılmaz Öztürk kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, instagram hesabı, twittter hesabı, hangi takımlı, MasterChef’in yeni jüri üyesi, evli mi gibi aramalarınıza sitemizde yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

1981 yılında dünyaya geldi. Hayatı ile ilgili mesleği dışında çok büyük bilgi olmayan şefin, meslek üzerinden bir çok alanda çalıştığı biliniyor. Masterchef’te kalıcı jüri olabileceği iddiları güçlenen Öztürk, Somer Sivrioğlu’nun yerine jüri olarak mı geldiği programın yayınlanacak ilk bölümü ile belli olacak.

Kariyeri

Şef Öztürk, mesleğe 1998 yılında Ankara’da başladı. 1999 ve 2007 yıllarında Türkiye’de bilinen önemli işletmelerde çalıştı. Chaine des Rotisseurs’a üye olan şef Öztürk, 2004 yılı Genç Aşçılar Yarışması’nda Gümüş Madalya aldı.

Kayra Wine Academy ve Nars Ilıca adlı işletmelerde 2007-2010 yılları arasında mutfak şefi olarak görev yaptı.

2012 yılında Alaçatı’da olarak L’Escargot Restaurant’ı kurdu. 2017 yılında İstanbul’a dönerek Mürver Restoran’da şef oldu. MasterChef yarışmasına konuk jüri olarak katıldı. TRT Belgesel’de yayımlanan ‘Açık Ateş’ programını hazırlayıp, sundu

2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mutfak Sanatları Fakültesi’nde eğitmenlik yaptı. İstanbul’a geri dönen şefin yeni sezonda Masterchef’te jüri olacağı iddia ediliyordu.

Yılmaz Öztürk yeni Mastercheff jürisi mi oldu?

Sezonun ilk programında fragmanda yer alan şef ismin kalıcı jüri mi olacağı merakla bekleniyor.

Ünlü isim daha önce de Masterchef programına konuk jüri olarak katılmıştı.

Yılmaz Öztürk Yaşı

42 yaşında

Evli ve çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle