500T Dizi | Konusu | Oyuncuları | Gain Dizileri

11.11.2021
500T Dizi | Konusu | Oyuncuları | Gain Dizileri

500T dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, IMDb puanı, Gain Dizileri, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza Yorum Güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

11 Kasım 2021‘de Gain Medya tarafından yayınlanan yerli dizidir. Toplam 7 bölümden oluşan dizi, komedi ve gizem türünde yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Murat Özsoy ve Sinan Yabgu Ünal üstlenirken, senaryosunu Murat Özsoy kaleme aldı.

Gain Medya tarafından yayınlanan dizinin türü Mockumentary yani ‘Sahte belgesel’ olarak geçiyor. Yayıncı Gain Medya da diziyi de tanıtırken, bu temaya bağlı olarak tanıttı.

500T dizi konusu

Dizinin konusu, Tek bir sefer süresi 240 dakika olan Tuzla-Cevizlibağ hattında çalışan 500T numaralı belediye otobüsü, cuma akşamı yoğun Levent trafiğine girmemek için ara sokaklardan kaçacak olur. Haluk K. yönetimindeki otobüs 4. Levent durağının hemen ilerisinden bir sokak arasına girer. Yaklaşık 200 metre ilerdeki büfenin önünden geçip sağa doğru kıvrılır ve bir daha kimse otobüsten haber alamaz. 500T otobüsü içindeki yolcularıyla ortadan kaybolmuştur.

İstanbul Valiliği, 500T otobüsünün içindeki yolcularla birlikte kaybolduğuna dair bir açıklama yapar. Kamera kayıtlarında otobüsün görüntüsü bulunamaz. Emniyet ve basın olayın peşine düşse de sırrı bir türlü çözülemez. Ama olayla en az onlar kadar ilgilenen bir kişi daha vardır: Komplo konusunda uzman, araştırmacı yazar Ercüment Danışman. Basında kayıp otobüs tartışmaları büyürken; emniyet, otobüsün şoförü Haluk K’dan yabancı uyruklu yolculara kadar herkesi yakın takibe alır. Ercüment Danışman ise en akla gelmedik olasılıkları değerlendirir.

500T dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda 90 kişiye yakın geniş bir kadro bulunmaktadır.

Fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle