Rastgele Yazı

6 Underground filmi inceleme: Neresi bu Turgistan?

6 Underground filmi inceleme: Neresi bu Turgistan?

6 underground filmi konusu, incelemesi, yorumu, ne zaman çıkacak, karakterleri, oyuncuları, yönetmeni, Tursigtan neresi?  Gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

2019 yılında film yapımı konusunda Netflix’in çok daha iyi tercih yaptığını görüyoruz. Kuşkusuz o filmlerden biri de yönetmenliğini Transformers, Pearl Harbor, Pain&Gain’den çok iyi bildiğimiz Michael Bay’in yaptığı 6 underground filmi. Aralık ayında Netflix’te seyirciler ile buluşan film, son dönemlerde izlediğim seyirciyi neredeyse tüm Dünyayı gezdirerek aksiyon yaşatan filmlerden biriydi. Başrolünde Deadpoolvari geveze karakteri ile Ryan Reynolds elbette ki dikkat çeken en önemli isim.

6 underground filmi konusu

Kendilerini ölü olarak gösteren 6 kişilik bir grup, Turgistan adında bir ülkede hüküm süren diktatörü alaşağı etmek için bir plan yapar ve uygulamaya koyar. Bunun için Hong Kong’ta yaşayan dikatatörün kardeşini gözetim altından kurtaran ekip, ülkede devrimi tetikleyerek, diktatör yerine daga demokratik görünen kardeşi Murat’ı devletin başına getirmek için 6 kişilik ekip var gücüyle mücadele edecektir.

6 undergorund film incelemesi

İtalya’nın Floransa kentinde bir kovalamaca le başlayan film, kentte seyirciyi adeta tarihi bir geziye çıkarırken aynı zamanda akışı hızlı bir aksiyon maratonu yaşatıyor. Çatışma sahnelerindeki gerçekçilik ve özellikle ölüm sahnelerindeki gerçekçilik dozajının arttırılması film boyunca dikkati çeken detaylardan sadece biri. Bir Teknoloji milyarderi olan One’ın kurduğu ekip, birbirlerinin isimlerini bilmeden sadece kendilerine verilen sayılarla hitap etmesi her ne kadar gizemli olmasa da isimlerin açığa çıkma sahnesi oldukça tatmin edici sayılabilir. Filmin asıl odaklandığı konu, kurgu bir ülke olan Turgistan’da hüküm süren bir diktatörden halkının kurtarılma çabası. Amerikalıların bu tür senaryolara ne kadar meraklı olduğunu biliyoruz.

6 underground filmindeki Turgistan aslında neresi?

Ancak Turgistan olarak lanse edilen devletin bir Orta Asya Türk devletinden esinlenerek tasarlandığının da neredeyse eminiz. Zira filmde Osmanlı ve Sultan 1. Ahmet ile ilgili olan diyaloglarda kurgu ülkenin bir Türk devleti olduğunu düşünmemiş için yeterli. Kurgu ülkede kullanılan bayrakta kullanılan ay yıldız da buna bir başka işaret. Zaten içerik olarak da Orta Asya Türk devletlerini düşündüğünüzde Türkmenistan’daki yönetim anlayışına da çok benziyor ve Türkmenistan’dan esinlenmiş olabileceğini de söylemeliyiz. Rovach Alimov adlı diktatörün kardeşi olan ve tecrit altında Hong Kong’ta tutulan Murat’ı kurtarmaya çalışan ekip burada sert ve çetin bir mücadele verdikten sonra asıl amacı olan Turgistan’da devrim yapma amacına odaklanıyor. Ryan Reynolds’u Deadpoolvari geveze bir karakterde görmeye devam ettiğimiz filmde, bir haşin latin, bir genç akrobat maceracı, bir geçmişi yaralı bir asker ve hiçbir şey umrunda olmayan bir ikilinin olduğu ekip ile ilginç ve düşündürücü bir yolculuk olarak düşünebiliriz 6 underground’ı.

6 underground’ın Turgistan sahneleri nerede çekildi?

Filmin Turgistan sahnelerinin Katar’da çekildiği açıklandı.

İzlemeye değer bir film olarak değerlendirdiğimiz 6 Underground filmi, 2 saat 8 dakikalık bir film. İMDB Puanı ise 55.000’i aşkın kullanıcı tarafından 6. 1 olarak belirlenmiş.

6 underground oyuncuları ve karakterleri

Ryan Reynolds  – One

Mélanie Laurent – Two

Manuel Garcia-Rulfo – Three

Ben Hardy – Four

Adria Arjona – Five

Dave Franco – Six

Corey Hawkins  – Seven

Lior Raz Lior – Rovach Alimov

Payman Maadi  – Murat Alimov

Yuri Kolokolnikov – Baasha Zia

Kim Kold – Daqeeq

Lídia Franco – Maria

James Murray – Caleb

Lukhanyo Bele  – Jeyhun

George Kareman – Mike

*2020 ’de Vizyona Girecek Yerli Türk Filmleri (2020 Sinema Filmleri)

**Uncut Gems : Adam Sandler’a Oscar Kazandırabilecek Yeni Filmi (Netflix)

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*