Anna Karenina Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Anna Karenina (2012) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, ekşi yorumları, netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

28.12.2020
Anna Karenina Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Anna Karenina (2012) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, ekşi yorumları, netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

28 Aralık 2012‘de vizyona giren İngiliz yapımı dram filmidir. Yönetmenliğini Joe Wright‘ın yaptığı film, Leo Tolstoy‘un kült eserlerinden biri olan aynı adlı eserinden uyarlandı. 31 milyon Sterlinlik bütçe ile çekilen film, gişede 43,3 milyon dolar‘a yakın gelir elde etmeyi başardı. Filmin oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson ve Ruth Wilson gibi isimler yer alıyor. 2 saat 9 dakikalık süresi olan film, 91 bini aşkın kişi tarafından IMDb‘de oylandı ve 6,6’lık puana sahip oldu. Film Oscar ödüllerinde kostüm dalında ödül aldı. Bafta ve Altın Küre‘de de adaylıklar sahibi olmayı başaran filmin farklı ödül törenlerinden ödüllerle dönmeyi başardı.

Anne Karenina Filmi konusu

Filmin konusu, 1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin yaptığı evlilikle St. Petersburg’un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir. Kocası Karenin Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky’nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova’da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna’nın üzerinde toplanır.
Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky’den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna’yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Ama aşkın seçen kadına karşı Rus halkının iki yüzlülüğü de bu şekilde ortaya çıkacaktır…

Anna Karenina Filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson ve Ruth Wilson gibi isimler yer alıyor.

Keira Knightley – Anna Karenina
Jude Law – Alexei Karenin
Aaron Taylor-Johnson – Kont Vronsky
Kelly Macdonald – Dolly
Matthew Macfadyen – Oblonsky
Domhnall Gleeson – Konstantin Levin
Ruth Wilson – Prenses Betsy
Alicia Vikander – Kitty
Olivia Williams – Kontes Vronskaya
Michelle Dockery – Prenses Myagkaya
Emily Watson – Kontes Lydia
Holliday Grainger – The Baroness
Shirley Henderson – Meme Kartasov
Bill Skarsgård – Yüzbaşı Machouten
Cara Delevingne – Prenses Sorokina

Film yorumları

filmi izlerken şunu düşündüm;

bir kadın bir erkek için ne kadar çok şeyden vazgeçiyorsa, karşılığında o kadar çok aşk, sevgi, güven ve sadakat bekliyor.

ancak kadın şunu bilmiyor; erkeğin o istediklerini verecek gücü yok.

bu sebeple kadının sonu hüsran oluyor.

  • kaidesini bozan istisna / Ekşi Sözlük

filmi farklı bölümler ayrılarak değerlendiriliyor genel olarak. benim fikrim müzikal olarak yapılan kısımlar başarılı ve daha da uzutılabilirmiş.

  • Carmineo Meo / Ekşi Sözlük

görsel şölen diyebilirim film için. her karesi sanki usta bir fotoğrafçının elinden çıkmış gibiydi. renkler, çekim tekniği, sahneler arasındaki geçiş, dekorlardaki detaylar ve incelik, renk oyunları, ışık oyunları, kostümler, danslardaki özen mükemmeldi. hiçbir filmden görsel anlamda bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum. hemen her karesini dondurup fotoğraf gibi inceleyebilirsiniz filmin. müzikleri ise tarif imkan yok. filmde heyecan yoktu, konu şöyleydi böyleydi diyenler ise cahil olmalı. binlerce kez filmleştirilmiş bir filmden ne heyecan bekliyorsunuz. film belli ki görsel ve müzik açısından bir şov amacıyla yapılmış. tekrar ediyorum görsel anlamda bir şölendi film.

  • hep dusunceli / Ekşi Sözlük

filmde şöyle bir cümle geçiyor: “paperwork is soul of russia. farming is only the stomach.”
filmi izlediğimde kitabı daha okumamıştım. tolstoy bunu söylemiş olabilir diye düşünmüştüm. ama sonra kitabı okumaya başlayınca o sahnede öyle bir sözün olmadığını gördüm. biraz hayal kırıklığına uğradım. güzel söz de oysa, yani o adam rahatlıkla söyleyebilirdi kitapta da bu sözü. bir yandan da yoksa karaktere uygun değil mi yoksa diye düşünüyorum.

  • time to know / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle