Anne With An E (Dizi): Bir Büyüme Hikayesi | Netflix Dizileri - Yorum Güncel

Anne With An E (Dizi): Bir Büyüme Hikayesi | Netflix Dizileri

05.05.2020
Anne With An E (Dizi): Bir Büyüme Hikayesi | Netflix Dizileri

CBC yapımı dizi Anne With An E dizisi konusu nedir? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Anne With An E dizisi konusu, oyuncuları, Gilbert, kitap, 1.sezon, kaç sezon, imdb, 4.sezon izle gibi merak edilen her şey yorumguncel.com’da.

Anne With An E Dizi | Netflix Dizileri

Online dizi film izleme platformu Netflix, dizileri ile izleyenlerini mutlu etmeye devam ediyor. Bir CBC yapımı olan Anne With An E dizisi farklı konu ve tarzı ile öne çıkan yapımlarından biri. Dizi, Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery‘nin ‘Anne of Green Gables’ isimli kitabından uyarlandı. Aynı kitap daha önce 1985 yılında bir mini dizi olarak yayınlanmıştı. Yıllar sonra yeniden çekilen dizi bu kez Breaking Bad dizisinin senaristi Moira Walley-Beckett tarafından kaleme alındı.

Anne With An E Dizi Konusu

1980’li yılların sonlarına doğru Prince Edward Adası’nda geçen dizi, çocukluğunu yetimhanede ve yabancıların evlerinde geçiren Anne Shirley’in (Amybeth McNulty) başından geçenleri konu ediyor.

Anne isimli genç bir kız, tüm zorluk ve engellere rağmen sevilmek, benimsenmek ve dünyadaki yerini kabul ettirmek için mücadele eder. Yetimhaneden bir ailenin yanına gönderilen Anne, yanlışlıkla bir kadın ve ağabeyinin yanına gider. 13 yaşına geldiğinde kendine özgü kişiliği oluşan Anne, arkadaşları Marilla (Geraldine James) ve Matthew Cuthbert’in de hayatını değiştirmeye başlar. Bu değişim zamanla tüm kasabayı etkiler.

Anne’in maceraları; kimlik, cinsiyet ayrımcılığı, zorbalık ve önyargı gibi her dönem geçerli ve gündemde olan sorunları yansıtacak.

Anne With An E Dizi Oyuncuları

Anne With An E dizisinin başrolünde Anne karakteri ile Amybeth McNulty yer alıyor. Dizide ayrıca Marilla rolü ile Geraldine James, Matthew rolü ile R. H. Thomson, Diana rolü ile Dalila Bela ve Gilbert rolü ile de Lucas Jade Zumann yer alıyor.

Amybeth McNulty – Anne Shirley[1]
Geraldine James – Marilla Cuthbert[1]
R. H. Thomson – Matthew Cuthbert[1]
Dalila Bela – Diana Barry[2]
Lucas Jade Zumann – Gilbert Blythe[3]
Aymeric Jett Montaz- Jerry Baynard[2]
Corrine Koslo – Rachel Lynde[2]
Dalmar Abuzeid – Sebastian “Bash” Lacroix (sezon 2–3)[4]
Cory Grüter-Andrew – Cole Mackenzie (sezon 2–3)[4]

Anne With An E Dizisi Kaç Sezon – Kaç Bölüm?

Anne isimli genç kızın büyüme çağındayken yaşadığı değişimleri ve etkilerini ele alan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Toplamda 3 sezonu olan dizi 27 bölümden oluşuyor. Dizinin imdb puanı ise 8,6. Anne With An E dizisi 4. sezon onayını almadı, 3.sezonu ile yayın hayatına veda etti.

Anne With An E Dizi 4. Sezon Olacak Mı?

Anne With An E dizisi senaristinin hikayesinin tamamlandığını söylemesi üzerine 4. sezonu olmayacak. Dizi 3.sezon 27 bölüm ile yayın hayatına veda etti.

Dizinin Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR