Elite dizi incelemesi | 2.sezon | Netflix

02.05.2020
Elite dizi incelemesi | 2.sezon | Netflix

Elite dizi inceleme, Elite 2.sezon inceleme, konusu, oyuncuları, karakterleri, neler oldu, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Elite 2.sezon | Neler olmuştu?

Elite, Tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde popüler olan Netflix’in İspanyol dizilerinden biri. Dizi ile birlikte dizide oynayan bir çok isimde adeta ününe ün kattı. Mart ayında 3.sezonu ile izlediğimiz dizinin 2.sezonunda neler olmuştu? Gelin hep birlikte hatırlayalım.

2.sezon konusu

Elite, 1.sezonda Marina‘nın öldürülmesinin ardından katilin kim olduğunun bulunması için yapılan soruşturma yetersiz kalmış ve katil profiline en yakın olarak görülen Nano, hapise atılmıştı. Ancak Samuel, Marina’nın Nano tarafından öldürüldüğüne inanmamaktadır. Bu konuda Carla ve Polo‘dan şüphelenen Samu, bir plan yapar ve Carla ile yakınlaşmaya çalışır. Samuel’in bu planına dizinin yeni karakteri olan Rebeca yardım edecektir. Samuel Carla ile yakınlaşmak için okulda ve katıldığı her partide bulduğu fırsatları değerlendirmeye çalışır. Samu’nun bu tavrını anlayan Carla, Samuel’in yakınlaşmasına izin verir. Christian‘ın da motosiklet kazası geçirip İsviçre’ye gitmesinin ardından duygusal boşluk hisseden Carla, kısa sürede Samuel’den etkilenmeye başlar. Bu yakınlaşma Marina cinayetinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ancak Samuel hem Nano’yu hapisten kefaretle çıkarmak için Rebeca‘nın annesinin pis işlerinde teslimatçılık yaparken bir anda kaybolur. Samuel’in kaybolması lisede daha gergin bir ortam yaratsa da cinayetin çözülmesi için kritik bir öneme sahip olacaktır. Polo’nun Ander’e itirafı ise hem Ander‘in dengesini bozacak hem de Omar ile olan ilişkisine zarar verecektir.

Elite dizi inceleme (2.sezon)

Elite, ilk sezonundaki sürükleyiciliğinden uzak bir 2.sezona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Marina’nın öldürülmesi ile ilk sezonun ardından Samuel’in kaybolduğu koca bir sezon izledik. Ancak lise dizisi görünümlü bu dizimiz, liseden çok parti sahneleri ile 2.sezonu tamamladı diyebiliriz. Nadia ve Guzman yakınlaşması ilk sezonda olduğu bu gibi bu sezonda devam etti ve doruk noktasına ulaştı. Ancak diziye yeni katılan Lu’nun üvey kardeşi olan Valerio’nun bir yandan Lu‘nun dengesini bozarken diğer yandan Guzman ile Lu’nun uzaklaşmasında başarılı oldu diyebiliriz. Aslında dizinin 2.sezonuna dinamizm katan karakter bu açıdan Valerio karakteri oldu. Yine diziye bu sezon eklenen Cayatena karakterinin de sezonun sonuna doğru etkili bir hale geldi. Polo’ya yakınlaşma planı ve zenginlik ihtirası ile dolu bu karakterin 3.sezonda yine bir çok belanın sebebi olacağını öngörüyoruz.

Elite 3.sezon incelemesinde yine burada buluşalım..

Elite’de kim kimdir merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre!

YORUMLAR

canlı tv izle