Georgina Amorós kimdir? Elite dizisi Cayatena - Yorum Güncel

Georgina Amorós kimdir? Elite dizisi Cayatena

21.04.2020
Georgina Amorós kimdir? Elite dizisi Cayatena

Georgina Amorós Kimdir? Elite Cayatena kim, yaşı, boyu, kilosu, nereli, oynadığı dizi ve filmler, biyografisi, hayatı, sevgilisi gibi aramalarınıza yorumgüncel’den cevap bulabilirsiniz.

Georgina Amorós kimdir?

Georgina Amorós, 30 Nisan 1998 tarihinde İspanya’nın Barcelona kentinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda çocuk oyuncu olarak küçük prodüksiyonlarda yer alan Amoros, ergen yaşlarında oyunculuğa devam etmeye karar verdi. 17 yaşındayken Amerika’nın New York kentine taşındı. Burada oyunculuk eğitimi aldı. TV3’te yayınlanan Welcome to Family adlı dizide Alex rolü ile ilk çıkışını yakaladı. Katalanca olan dizide gösterdiği performans ile dikkat çekti. Ardından Najwa Nimri ile birlikte Lockep Up, adlı dizide Fatima Amin karakteri ile ününe ün kattı. Son olarak 2019’da Woody Allen filmi Rifkin’s Festival’de rol aldı. Bu filmde ilk kez İngilizce dili ile oyunculuğunu sergilemiştir.

Özel hayatı

Akıcı bir biçimde Katalanca, İspanyolca ve Fransızca konuşabilen Amoros, İngilizce de bilmektedir. Sosyal medyada sosyal projelere verdiği destek ile ön plana çıkmıştır. Akvitist bir kişiliği olan genç oyuncu, feminist ve LGBT ayrımcılığına karşı mücadele eden projelere de yer alıyor. Ayrıca doğa ile ilgili projelerde de aktif olarak bulunuyor. İspanya’da gençlerin seçimlerde oy kullanması ile ilgili yapılan ‘Por Un Solo Voto’ kampanyasında da yer almıştır.

Elite dizisi ve Cayatena karakteri

Georgina Amoros, son olarak Netflix’in fenomen dizilerinden biri olan Elite dizinde Cayatena karakterine hayat veriyor. Dizide ilginç kişiliği ile dikkat çeken bir karakteri canlandıran genç oyuncu, bu karakter nedeniyle İspanya’da ölüm tehditleri aldı. medya tarafından hedef gösterilen genç oyuncunun dizinin popülaritesini kullanarak instagramda sinir bozucu fotoğraflar kullandığı yönünde eleştiriliyor.

Georgina Amorós yaşı

22

Boyu

1.68

Kilosu

57

Instagram hesabı

www.instagram.com/georginaamoros

YORUMLAR