Mina El Hammani kimdir? Elite dizisinin Nadia’sı

10.04.2020
Mina El Hammani kimdir? Elite dizisinin Nadia’sı

Mina El Hammani kimdir? Elite Nadia kim? yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, sevgilisi, dini, instagram hesabı gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Mina El Hammani Kimdir? | Biyografi

Mina El Hammani, 28 Kasım 1993 yılında Madrid / İspanya’da dünyaya geldi. Ailesinin kökeni Fas’a dayanmaktadır.

Kariyeri

Mina El Hammani, İspanyol asıllı aslen Fas kökenli bir oyuncudur. Ailesini oyunculu olmak istediği konusunda ikna edemeyen Hammani bunun için çok uğraştı. Ailesi oyunculuğa yöneldiği için onun hayatının mahvolacağını ve başarısız olacağını söylediler. 7 yaşındayken, İspanyol televizyon dizisi “Ana y Los 7” nin bir parçası olmaya davet edildi, ancak katılamadı. Ardından ailesinin izni olmadan 12 yaşında tiyatro kursuna yazılan oyuncu tutkusundan da hiç vazgeçmedi. Hayali için ailesinden yardım almadan oyunculuk ücretini ödemek için hostes organizatörü olarak çalıştı ve Drama ve Sanat okulunda eğitim aldı.

Oyunculuk hayali için her gün çalışan Hammani ilk profesyonel oyunculuk deneyimini 2015 yılında yaşadı. Bir İspanyol dizisi pşan El-Principe (Prens) isimli dizide müslüman kız olan Nur karakterine hayat verdi. Bu dizide 2 sezon boyunca rol aldı. Ardından 2017 yılında The State isimli dizide rol aldı. Yine aynı yıl Servir y Progeter isimli dizide yer alan oyuncu asıl ününü Elite dizisi ile sağladı. 2018 yılında Elite dizisinin seçmelerine katılan Hammani olumlu yanıt aldı. İspanyol yapımı Netflix dizisi olan Elite dizisinde müslüman kız Nadia karakterine hayat verdi ve oldukça sevildi. Ancak ailesi dünya çapında bir platformda rol almasını hoş karşılamadı. Bu nedenle dizi yayınladıktan sonra bir süre evinde değil arkadaşında kalması gerekti. Elite dizisinde hayat verdiği Nadia Shanaa karakteri ile çok sevilen Hammani bu dizi sayesinde büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

Mina El Hammani Yaşı | Kaç Yaşında?

1993 doğumlu Fas kökenli oyuncu 27 yaşındadır.

Boyu – Kilosu

52 – 1.62

Sevgilisi

Hammani özel hayatı ie ilgili bilgi vermek istemiyor ve bu nedenle sevgilisi var mı, kim gibi soruların yanıtı bilinmiyor.

Dini

Hristiyan

İnstagram

@minaelhammani

Dizileri

El Príncipe (2015–2016)
The State, (2017)
Servir y proteger, (2017–2018)
Élite, (2018–2020)

YORUMLAR

canlı tv izle