Rastgele Yazı

Arıza Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (Show Tv)

Arıza Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (Show Tv)

Arıza Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Yeni dizi, Show tv, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 13 Eylül 2020’de Show Tv tarafından yayınlanmaya başlayan yeni yerli dizilerden biridir. o3 Medya tarafından yaratılan dizinin yönetmenliğini Recai Karagöz yaparken, senaryosunu ise Ozan Aksungur kaleme alıyor. Her bölümü 120 dakikadan oluşacak olan yapım, Her Pazar Show tv ekranlarında yayınlanacak. Yapımcılığını Onur Güvenatam’ın yaptığı dizi, Aksiyon ve dram kategorilerinde yer alıyor. Dizinin kadrosunda Tolga Sarıtaş, Ayça Ayşin Turan, Ahmet Mümtaz Taylan, Olgun Toker, Levent Can, Murat Daltaban, Dilara Aksüyek, Cavit Çetin Güner ve Ali Rıza Kubilay yer almaktadır.

Arıza konusu

Dizinin konusu, Ali Rıza Altay, İstanbul’un mahalle kültürünü yitirmemiş semtinde ailesiyle yaşayan bir taksi şoförüdür. Rahmetli babasından kalma, iki katlı ahşap evlerinde kız kardeşi Nihan ve annesi Rukiye ile birlikte yaşar. Babası Mehmet Emin Bey’in erken ölümüyle birlikte, Ali Rıza, üniversite hayaline veda etmiş, ailenin geçim yükünü sırtlanmıştır. Mecbur kaldığında girdiği ufak tefek kavgalardan “façası” vardır ama hiçbir zaman beli silahlı kabadayılardan olmaya heves etmemiştir. Ali Rıza, sıradan bir taksi şoförlüğünden, İstanbul’un en büyük suç krallığının tahtına yükseleceği zorunlu yolculuğuna böylece çıkar. Bundan sonra da Ali Rıza değil, “ARIZA” olarak anılacaktır.

Arıza oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Tolga Sarıtaş, Ayça Ayşin Turan, Ahmet Mümtaz Taylan, Olgun Toker, Levent Can, Murat Daltaban, Dilara Aksüyek, Cavit Çetin Güner ve Ali Rıza Kubilay yer almaktadır.

Tolga Sarıtaş – Ali Rıza Atay
Ayça Ayşin Turan – Halide Gürkan

Ahmet Mümtaz Taylan- Haşmet Gürkan
Olgun Toker – Burak Ersoylu
Levent Can – Fuat Ersoylu
Murat Daltaban – Muzaffer Cura
Dilara Aksüyek – Füsun Yılmaz
Yeşim Salkım – Melek Tekinoğlu
Hazal Benli – Derya Tekinoğlu
Ali Rıza Kubilay- Mithat Tekinoğlu
Cavit Çetin Güner – Murat Ersoylu
Ali Seçkiner Alıcı – Hasan Kırbaş
Yağız can Konyalı – Mert Altay
Yeşim Gül – Rukiye Altay

Arıza yeni bölüm ne zaman?

Dizinin yeni bölümleri her Pazar Show TV ekranlarında olacak.

Dizi fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • Yasin diyor ki

    Siz filminizde Allah’a küfür ima eden sözler paylaşıyorsunuz arıza filmindeki bu rezaleti lanetliyorum sizler dini değerleri hafife alan nesillerin yetişmesine sebep oluyorsunuz ve islam inancına mensup kişilerin değerlerine hakaret ima eden sözler söylüyorsunuz halkı kin ve nefrete sürülüyorsunuz bu tür filmleri izlemeye ve hiçbir yorumdan kaçınmadan yorum yapmaya davet ediyorum

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*