Collateral Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Collateral dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

19.01.2021
Collateral Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Collateral dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

12 Şubat 2018‘de yayınlanmaya başlayan BBC& Netflix ortak yapımı mini dizidir. Toplam 4 bölümden oluşan dizi, 5 Mart 2018’de yayınlanan bölümü ile ekranlara veda etti. Gerilim ve Dram türünde yer alan yapımın bölümleri 60 dakikadan oluşuyor. Dizinin yönetmenliğini S.J. Clarkson üstlenirken, senaryosunu David Hare kaleme aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Carey Mulligan, Jeany Spark, Nicola Walker, Nathaniel Martello-White, John Simm ve Ahd gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 13 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 6,8’lik puana sahip oldu. Dizi Türkiye’de Netflix tarafından izlenebiliyor.

Collateral konusu

Dizi konusu, Collateral, pizza servis elemanı olan bir gencin öldürülmesini araştıran bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Dedektif Kip Glaspie, yeni bir olayı araştırmakla görevlendirilir. Dedektif, bir pizzacıda servis elemanı olarak çalışan gencin ölümünü araştırmaktadır. Çoğu kişi, gencin ölümünü sıradan bir cinayet olarak nitelendirse de gerçekler bambaşkadır. Gencin ölümünün sorumlularını adalete teslim etmeye kararlı olan Dedektif Kip, soruşturmayı ilerlettikçe cinayetin birbirine bağlı birçok olayla ilişkili olduğunu ortaya çıkarır.

Collateral oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Carey Mulligan, Jeany Spark, Nicola Walker, Nathaniel Martello-White, John Simm ve Ahd gibi isimler yer alıyor.

Carey Mulligan – DI Kip Glaspie
Jeany Spark – Sandrine Shaw
Nicola Walker – Jane Oliver
Nathaniel Martello-White – DS Nathan Bilk
John Simm – David Mars
Ahd – Fatima Asif
Billie Piper – Karen Mars
Kae Alexander – Linh Xuan Huy
Hayley Squires – Laurie Stone
July Namir – Mona Asif
Ben Miles – DSU Jack Haley
Vineeta Rishi – DC Rakhee Shah
Rob Jarvis – DC Euan Johnson
Mark Preston – Policeman

Dizi yorumları

ingiliz polisiye dizilerini sevenler için önerilebilir. yoksa bodyguard, broad church daha iyi yapımlar.

  • iklim / Ekşi Sözlük

4 bolumluk mini ingiliz polisiyesi.
bodyguard, happy valley, line of duty gibi dizileri izleyip seven, baska yok mu yiea diyen icin cerez niteliginde bir yapim.
hikayesi guzel, gercek konuları titizlikle islemisler.
arada inceden bi turkiye giydirmesi var ama olmayan bir sey degil.
unlu turk yonetmene gonderme var falan.
bi sezonluk olsaymis iyiymis.

-icemanr / Ekşi Sözlük

güzel diziydi. bir adet melek komser abla var. guzellik ve naiflik abidesi. onca pisliğin içinde olamayacak kadar. ama var. politik duruş, göndermeler vs cesurdu ya. 9/10

  • devangerinhetgraan / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle