Rastgele Yazı

Deniz Tekin Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Deniz Tekin Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Deniz Tekin kimdir? Kaç yaşında, yaşı, boyu, nereli, sevgilisi, beni vur, cover, konser, şarkıları, sözleri, babası kim, şarkıcı gibi aramalarınız için yorumguncel.com

Dijital platformlarda keşfedilen yeni nesil şarkıcılardan biri olan Deniz Tekin her geçen gün hayran kitlesini arttırmaya devam ediyor. Şimdi gelin Deniz Tekin’in hayatına biraz daha yakından bakalım.

Deniz Tekin Kimdir? Biyografi

Hatice Deniz Tekin isimli şarkıcı 7 Haziran 1997 yılında İzmir Konak’ta memur bir ailenin çocuğu olarak  dünyaya geldi. Çocukluk yılları farklı illerde geçen Tekin, ilk olarak ailesi ile Mardin’e gitti ve ilkokul eğitimini burada aldı. Ardından Gaziantep’e taşındılar ve orta öğrenim ve lise eğitimlerini de burada tamamladı. Gaziantep sonrasında Boğaziçi Üniversitesi‘nde Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmeye başladı.

Kariyeri

Daha 8 yaşındayken başlayan müzik sevdası piyana ve yan flüt çalmayı öğrenmesiyle daha da ilerledi. Ortaokul ve lise yılları boyunca çeşitli müzik gruplarında yer alan Deniz Tekin, 16 yaşındayken kafelerde sahne almaya başladı. Gaziantep’te geçirdiği yıllarda SoundCloud ve Youtube’da yaptığı paylaşımlar sayesinde bir dinleyici kitlesi sağladı. Dijital platformlarda yorumladığı şarkıları ‘Deadhead’ kullanıcı adı ile yayınladı. Kendine has yorumları ve sesi ile dikkat çeken Tekin, 2015 yılında Ahmet Kaya’nın ‘Beni Vur’ isimli şarkısına yaptığı cover ile popüler hale geldi. Sofar İstanbul ile Böyle isimli klibinin yayınlanması ile ünü hızla arttı.  Ardından İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi şehirlerde konserler vermeye başladı.

Henüz 17 yaşındayken ilk stüdyo albümü Kozakuluçka’yı yayınladı. Bu albümü 9 şarkıdan oluşmaktadır. Bende Bir Problem Var isimli şarkısına Çağlar Kanzık yönetmenliğinde İstanbul’da klip çekip yayınlamıştır. Deniz Tekin ayrıca Fransızca şarkılar da seslendirmektedir.

Deniz Tekin Kaç Yaşında?

22

Deniz Tekin’inBoyu

1,78

Deniz Tekin Nereli?

İzmir Konak’ta dünyaya geldi.

Babası kim?

Baba ve annesi kamu sektöründe çalışmakta ve diş doktorluğu yapmaktadır.

Instagram Hesabı

@dapheadizh

Şarkıları

Kozakuluçka Albümü:

1. Bende Bir Problem Var
2. İstikbal Mahkemeleri
3. Böyle
4. Depozito
5. Umurumda Değil
6. Bende Bir Problem Var (Akustik Versiyon)
7. Beni Vur (Akustik)
8. İzmir’de Bir Gün Batımı
9. Beni Vur (Piyanolu Akustik)

2017 Hep Oturup Bekledim

2018Çözülmez

2019Yıldızlar

Zeynep Bastık Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Ceylan Ertem Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*