En iyi Brad Pitt filmleri listesi (en iyi 10 film) - Yorum Güncel

En iyi Brad Pitt filmleri listesi (en iyi 10 film)

17.12.2021
En iyi Brad Pitt filmleri listesi (en iyi 10 film)

En iyi Brad Pitt filmleri, filmleri listesi, en iyi filmleri, son filmi, yorumları, kaç filmde oynadı, aksiyon filmleri, ajan filmi, alman ajan film, savaş filmi, en iyi 10 filmi, gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

En iyi Brad Pitt filmleri

Hollywood’un gözde aktörlerinden biri olan Brad Pitt’in en sevilen filmlerini sizler için listeledik.

Birbirinden başarılı oyuncu ve yönetmenlerle birlikte çalışan Amerikalı oyuncu Brad Pitt, akıllarda kalan onlarca film ve karaktere imza atmayı başardı.

En iyi Brad Pitt filmleri listesi

1- Fury (2014)

Filmin konusu, İkinci Dünya Savaşı’nın son zamanlarında geçen olay tüm imkansızlıklara rağmen savaşmak zorunda kalan beş askerin 24 saatini anlatıyor. 300 düşman askeriyle savaşan ekip, Komutan Wardaddy, yükleyici Grady Travis, şoför Trini, topçu Boyd Swan ve yardımcı şoför Norman’dan oluşuyor. Askerlerin amacı Nazi kuşatmasındaki bölgeden sağ çıkabilmektir.

2 – Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti (2007)

Filmin konusu, 1881 yılıdır. Robert Ford, Jesse James ‘in kendini idol olarak seçmiştir. Bu ikilinim karşılaşmasıyla James bir işe yönelir. Bir soygunun peşindedir. Soygun sonunda para kazanacak kişilere savaş açmıştır. Kanun kaçağının hayatına ayna tutan olay kimseye güvenmenin doğru olmadığını vurgular.

3 – Truva ( 2004)

Filmin konusu, Milattan Önce Bronz Çağının sonlarına doğru iki millet arasında savaş başlar. Paris, Heleni kocasını terk etmesini ve kendisiyle Truva’ya gelmesini ister. Terk edilen Menelaus karısının Truvalılar tarafında kaçırıldığını düşünerek kardeşi Agamemnon’dan yardım ister. Bu istek üzerine 1000 gemideki 50.000 Yunanlı ile Truva’ya savaş açılır. Yenilemeyen Truvalılara karşı çıkan bu savaşta en güçlü etken Hektor ortaya çıkınca savaş sekteye uğrar.

4- Ad Astra (2019)

Filmin konusu, Astronot Roy McBride’nın babası bundan 20 yıl önce uzayda hayat olup olmadığını araştırmak için uzaya gönderilir. Uzay yolculuğu sırasında kaybolur ve bir daha haber alınamaz. Kaybolan babasını bulmak için Roy uzayda bir yolculuğa çıkar. Yolculuk sırasında farklı şeyler keşfeder. Uzaydaki insanın varlığına ilişkin gizemin ortaya çıkmasını sağlar.

5 – Yedi (1995)

Filmin konusu, , Hıristiyanlık inancında yedi ayrı ölümcül günah ve seri katilin peşindeki dedektif polisler. Şehvet düşkünlüğü, Oburluk , Tembellik , Kıskançlık , Kibir ,Yıkıcılık, ve Açgözlülük hiç bu kadar öldürücü olmamıştı. Brad Pitt, Gywneth Paltrow ve Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştığı film Amerika ‘da büyük ses getirmiştir.

6 – Soysuzlar Çetesi (2009)

Filmin konusu, Fransa , Alman kuşatmasındadır ve zor günler geçirmektedir. Savaşta Shosanna, ailesinin gözleri önünde katledilmesine şahit olmuştur. Hayatta kalmayı başaran kadın Paris’te yeni kimlikle bambaşka bir hayata başlamıştır. Kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen Yahudi Teğmen Raine ile karşılaşır. Shosanna tarafından işletilen sinemada karşılaşan ve bu karşılaşmadan memnun olan Teğmen amacına ulaşmak için çeşitli planlar yapmıştır.

7- Tibette 7 yıl (1997)

Filmin konusu, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir savaş esiri kaçarak Tibet’e gider. Orada Dalai Lama ile tanışır. Onunla tanışması yaşam tarzını, hayata bakış açısını değiştirir. Bu dostluk onun farklı bir kimliğe bürünmesine neden olur.

8- Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)

Birinci Dünya Savaşı sırasında kör bir adam saat yapıp satmaktadır. Öyle bir saat vardır ki hepsinden farkı şekilde çalışıyor. Bu saate göre zaman tersine akıyor , insanlar hayatlarını o şekilde yaşamaya başlıyor. Benjamin öyle bir tarihte doğmuş ki serüveni yaşlılıktan başlıyor.

9- Kazanma Sanatı (2011)

Filmin konusu, Billy Beane kısıtlı bir bütçe ile yoktan var ederek bir takım oluşturuyor. Bu takım zengin ve başarılı kulüplerle yarışıyor. Yarış sırasında beyzbol sporunun temel inançlarını sarsarak yok sayıyor. Kullanılan yöntemler delilik sanılıp kabul görülmese bile Beane inancını hiçbir zaman kaybetmiyor.

10 – Savaş Makinesi (2017)

Filmin konusu, Film Afganistan’nın Amerika ile olan savaşını anlatıyor. Kampanyanın yürütülmesindeki insanlara hiciv ile yaklaşılıyor. General Glen MCMahon kendini çılgınca savaşın ortasına atıyor. Başarılı, kendine sonsuz güveni olan Generalin tüm karizması sınır bilmeyen bir gazetecinin yazısıyla yıkılıyor.

En iyi Brad Pitt filmleri (Bonus)

Bonus 1 – Kardeş Gibiydiler (1996)

Filmin konusu, New York’un tehlikeli bir mahallesinde oturan dört genç, bir adamın hayatını tehlikeye sokan bir kazaya neden olurlar. Bir yıl cezaya mahkum edilirler. Bu bir yıl hayatlarını etkileyecek travmatik olaylarla geçer. Gardiyanlar tarafından dövülür ve taciz edilirler. Kendilerini savunabilecek kadar büyüdüklerinde gardiyanlardan biriyle karşılaşırlar. İşte hesap günü gelmiştir.

Bonus 2 – Bir Zamanlar Hollywood (2019)

Filmin konusu, 1960’larda Los Angeles ‘ta , Charles Manson tarafından bir çiftlikte tarikat kurulur. Bu tarikat birçok kişinin ölümü nedeniyle suçlanır. Öldürülenler arasında 8 aylık hamile olan Sharon ve yönetmen eşi Roman Polanski de yer almaktadır.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR