En iyi Disney Plus dizileri ve önerileri

24.06.2022
En iyi Disney Plus dizileri ve önerileri

En iyi Disney Plus dizileri, dizi önerileri, ne izlenir, izlenilecek diziler, en iyi orijinal dizileri, marvel dizileri, star wars dizileri, Türk dizileri gibi aramalarınıza YOGÜ Listeler’den ulaşabilirsiniz.

En iyi Disney Plus dizileri ve önerileri hakkında

Ülkemize uzun süredir gelmesi beklenen Disney Plus, sonunda Türkiye’de erişime açıldı. 14 Haziran’da büyük bir organizasyon ile Türkiye’ye merhaba diyen platform, yerli ve yabancı bir çok içeriği ile yayın hayatına başladı. E tabi haliyle yeni platformda neler izlenir? sorusu merak konusu oldu. YOGÜ Listeler sizler için Disney Plus Türkiye kütüphanesinde yer alan en iyi Disney Plus orijinal dizilerinin listesini yaptı. İşte Disney Plus Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi 8 orijinal dizi.

En iyi Disney Plus dizileri ve önerileri listesi

1- Loki

Dizinin konusu, Disney’in dijital içerik platformu Disney+ tarafından ekrana taşınan dizi, Marvel evreninin en ünlü kahramanlarından Loki’nin hikayesini ekrana taşımaya hazırlanıyor. Uyarlamanın showrunner koltuğu “Rick & Morty”nin senaristi Michael Waldron’a emanet edilirken başrolde karakterle bütünleşen Tom Hiddleston’ın yer alması bekleniyor. Marvel’ın fesatlık tanrısı olarak da bilinen kötü karakterlerinden biri olan Thor’un kardeşi Loki’yi merkezine alacak olan dizinin, Marvel evreninde nerelerde hangi mücadele ile göreceğimiz hakkında henüz net bilgiler yok. Ancak dizinin 6 bölümlük seride neler olabileceğine dair fikir sahibi olduğumuz ilk fragmanı yayınlandı.

2- Wandavision

Dizinin konusu, Wanda Maximoff’un Scarlet Witch’e dönüşüm sürecini anlatacak ve dizi, fragmandan da görüleceği üzere 50’li yıllar atmosferinde geçecek. Olsen, aynı karakterle Doctor Strange in the Multiverse Madness filminde de yer alacak ve iki proje arasında önemli bağlantılar olacak. Marvel Comics’in Wanda Maximoff / Scarlet Witch ve Vision. isimli karakterlerinin hikâyesine dayanan dizi Marvel Sinematik Evreni ile bağlantılı olup Avengers: Endgame filminden sonra ve Doktor Strange filminin ikinci kısmına paralel olacaktır.

3- Hawkeye

Dizinin konusu, Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen kahramanlarından olan Hawkeye’a odaklanıyor. Hawkeye’ın dizide eğitmesine tanık olacağımız Kate Bishop karakteri, çizgi romanlarda zengin bir iş adamının kızı olarak tanınıyor. Kate, babası Derek’e hayran olan bir genç kızdır. Babasının dikkatini çekmek için her şeyi yapabilecek olan Kate’in annesi ise bir tatilde hayatını kaybeder. Kate, henüz küçük yaşlardayken, babasının o kadar da iyi biri olmadığına tanıklık eder. Bunun ardından artık ona saygı duymamaya ve onu yakından takip etmeye başlar.

4- Mandolorian

Dizinin konusu, Jango ve Boba Fett’in hikayelerinden sonra Star Wars evreninde başka bir savaşçı ortaya çıkar. “Mandalorian” İmparatorluğun çöküşünden sonra ve Birinci Düzen’in ortaya çıkmasından önce geçiyor. Yeni Cumhuriyet’in otoritesinden uzakta, galaksinin dış kesimlerinde yalnız bir silahşörün travmalarını takip ediyoruz. Yıldız Savaşları evreninde geçen seri, Jedi’nin Dönüşü döneminden beş yıl sonra gerçekleşen ve Yeni Cumhuriyet’in ulaşamayacağı yerlerde bir Mandaloryalı ödül avcısını izler.

5- Moon Knight

Dizinin konusu, Dissosiyatif kimlik bozukluğu ile mücadele eden eski bir ABD denizcisine bir Mısır ay tanrısının yetkileri verilir. Ancak çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrenir.

Batman’in Marvel verisyonu da diyebileceğimiz karakter eski bir ABD askeri ve boksör. Mısır’da ölüme terk edildikten sonra Ay Tanrısı’nın himayesine giren Marc Spector , Khonsu adındaki bu Tanrı’nın dünyadaki temsilcisi olur.

6- The Book of Boba Fett

Dizinin konusu, Efsanevi ödül avcısı Boba Fett, eskiden merhum suç lordu Jabba the Hutt tarafından yönetilen topraklarda hak iddia etmek için Tattooine topraklarına geri döner. Boba Fett burada paralı asker Fennec Shand ile galaksinin yeraltı dünyasında gezinir.

Efsanevi ödül avcısı Boba Fett, eskiden merhum suç lordu Jabba the Hutt tarafından yönetilen topraklarda hak iddia etmek için Tattooine kumlarına döndüklerinde paralı asker Fennec Shand ile galaksinin yeraltı dünyasında gezinir.

7- What If

Dizinin konusu, Marvel’s What If…?, Marvel Sinematik Evrenindeki önemli anlar, hikayeler tamamen farklı olsaydı ve başka bir gerçeklikte olsaydı kahramanların neler yaşayabileceğini gözler önüne seriyor. Seri, Marvel Sinematik Evreni’nde gördüğümüz kahramanların alternatif maceralarını içerecek. Yapımdan sorumlu kişilerden biri Marvel Studios başkanı Kevin Feige olsa da hikâyelerin, sinematik evren kurallarına o kadar da bağlı olmadan ilerleyecek. Her bölümün bir diğerinden bağımsız olması beklenen yapımda her bölümde sinematik evrende yer almayan ve ‘ya öyle olsaydı’ nasıl olurdu sorusuna yanıt verilecek hikayeler işlenecek. Örneğin ‘Thor’un çekicini ya Loki bulsaydı ne olurdu?’ sorusu bu dizide seyircilere aktarılacak. Dizinin buna benzer çok farklı sorulara yanıt verecek hikayeler ile seyirci ile buluşması bekleniyor. Dizide Thor’u, Loki’yi Kaptan Amerika’nın Peggy Carter’ını, Nick Fury’i, Galaksinin Koruyucuları’nın Nebula’sını da görebileceğiz.

8- The Falcon and the Winter Soldier

Dizinin konusu, Avengers: Endgame’in (2019) sonunda Kaptan Amerika kılığına girdikten sonra Sam Wilson , anarşist grup Bayrak Parçalayıcılarla savaşırken yeteneklerini teste tabi tutan dünya çapındaki bir macerada Bucky Barnes ile birlikte çalışıyor. Marvel sinematik evreninde de izleme şansı bulduğumu Facon karakteri ile birlikte yine Kaptan Amerika 3 kahramanların Savaşı filminde izlediğimiz Winter Soldier’ın hikayelerini bu dizi ile izleyeceğiz. Dizinin sinematik evrenden bağımsız olmayacağı düşünülüyor.

YORUMLAR