Rastgele Yazı

Exatlon Türkiye Konusu | Yarışmacıları | Ne zaman? (Netflix)

Exatlon Türkiye Konusu | Yarışmacıları | Ne zaman? (Netflix)

Exatlon Türkiye, reality şov, konusu, yarışmacıları, kim kimdir, fenomenler yarışması, Acun medya, Hayrettin, Netflix, formatı, kuraları, Orkun Işıtmak, Oğuzhan Uğur, Buse Plan, Gözde Demirel ne zaman başlıyor, kaç bölüm, nereden izlenir gibi aramalarınıza yorum güncel’den bulabilirsiniz.

Program hakkında

Netflix Türkiye’nin Acun Medya yapımcılığındaki yerli reality şov programı olan Exatlon, 18 sosyal medya fenomenin yarıştığı bir program. Spor Reality programı olarak yayınlanacak olan içerik, Yüksek fizik performans ve konsantrasyon gerektiren yarışmalarla, ünlüler ve gönüllülerin yer alıyor. Yarışmacıları ile iki hafta boyunca özel kamplarda yaşayarak, hem kendi gruplarının galibiyeti hem de bireysel şampiyonluk için parkurlarda yarışacaklar. Brezilya, Meksika, Romanya, Kolombiya ve Amerika’da daha önce yayına giren program seyirciyi çekmeyi başardı. Acun Medya tarafından tasarlanan programın Türkiye versiyonu Netflix’te yayınlanacak.

Exatlon Türkiye programının formatı

Survivor’dan farklı bir formatı olan programın kuralları ise açıklandı. İşte programın öne çıkan kuralları şöyle:

Programda takımlar birbirlerinden ayrı yerleşkelerde yaşayacak, her haftanın sonunda kaybeden takımdan bir yarışmacı elenecek. Takımda amatör, yarı profesyonel ya da olimpiyatlara katılmış sportmen bireyler de yer alacak.

Yarışma her iki takımın da oyun alanına getirilip tanıştırılmalarıyla başlayacak. İki farklı renkler ile ayrılmış olan takım yarışmacıları yarışma boyunca bedensel, zihinsel ve kondisyon oyunlarında karşı karşıya gelecek. Her takım rakip takımdan bir kişi ile eşleşecek, parkura aynı zamanda başlayacaklar. Engelleri eksiksiz ve kuralına uygun olarak geçen yarışmacı takımına bir puan kazandırmış olacak. Toplamda on puana ilk ulaşabilen takım oyunu kazanacak.

Oyunlarda eşleşecek yarışmacıların seçilmesi daha önceki yarışmayı kazanmış olan takımdaki yarışmacıların ilk rakibi seçmesiyle başlayacak. Bu sebeple Exathlon, takım olarak hamle yapma ve savunma stratejilerini de ön plana çıkartacaktır.

Program, bir sunucu ve oyun esnasında oluşabilecek anlaşmazlık hallerine müdahale edip sonuçlandırmakla görevli bir hakem tarafından takip edilecek.

Exatlon Türkiye yarışmacıları

Sunuculuğu ünlü youtuberlardan biri olan Orkun Işıtmak’in yapacağı programda yarışmacılar da sosyal medya fenomenlerinden oluşuyor. İşte programda yer alan isimler:

Doğan Kabak, Buse Plan, Barış Erdoğan, Burce Yağmur Karabal, Uras Benlioğlu, Aleyna Şen, Dilan Ay, Buğra Kazancı, Gözde Demiral, Hayrettin, Mendemur Lemur, Öykü Berkan, Furkan Kaya, Elanur Pat, Furkan Yaman, Dilara Aydın, Oğuzhan Uğur ve Orkun Işıtmak.

Exatlon Türkiye fragmanı

Exalton Türkiye nerede yayınlanıyor?

Reality şov programı 3 Temmuz’dan itibaren Netflix Türkiye’de yayınlanacak. Programın TV8’de yayınlanmayacak.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*