Ezhel kimdir? Gerçek adı | Şarkıları - Yorum Güncel

Ezhel kimdir? Gerçek adı | Şarkıları

Ezhel kimdir? Gerçek adı ne, şarkıları, nereli, müziği, nereli, neden tutuklandı, yaşı, boyu, kilosu, kariyeri, hayatı, biyografisi, instagram hesabı, neden hapise girdi, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

05.02.2021
Ezhel kimdir? Gerçek adı |  Şarkıları

Ezhel kimdir? Gerçek adı ne, şarkıları, nereli, müziği, nereli, neden tutuklandı, yaşı, boyu, kilosu, kariyeri, hayatı, biyografisi, instagram hesabı, neden hapise girdi, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı- Biyografisi

Gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel 1 Temmuz 1991 yılında Ankara’nın Çankaya ilçesinde doğdu. 1 yaşındayken babasının evi terk etmesinden dolayı annesiyle beraber büyümüştür. Eğitimine TED Ankara Koleji’nde başladı daha sonra devlet lisesine geçiş yapsa da 15 yaşındayken liseyi yarıda bıraktı. 

Kariyeri

Küçük yaşlardan beri rap müzik ile ilgilenen Ezhel ilk olarak Ais Ezhel takma adını kullanarak 2008 yılında Keişan (Oğuzhan Erol) ile birlikte yaptığı Senfoni Serisi ile adını duyurmaya başladı. 2011 yılında Anıl Piyancı, Red, Keişan, Grongi, İndigo ve Nomad İle birlikte Sekiz adındaki rap müziği ile geniş kitlelere ulaştı. Aynı yıl içinde Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile beraber VooDoo Records stüdyosunu kurdu.

2017 yılında ilk resmi albümü olan Müptezhel’i dinleyiciler ile buluşturdu. Bu albüm geniş yankı uyandırdı ve en çok dinlenen Türk hip-hop albümlerinden biri oldu. 23 Mayıs 2018 tarihinde şarkılarında uyuşturucu kullanımına özendirme suçuyla gözaltına alındı. Bu tutuklamaya başta Ceza, Moğollar, Harun Tekin ve Yasemin Mori gibi isimler olmak üzere çeşitli sanatçılar da karşı çıktı. Sosyal medyada da #FreeEzhel etiketi gündeme oturdu, ardından Ezhel’in serbest bırakılması için Uluslar arası Af Örgütü’nün başlattığı imza kampanyasında 10 binin üzerinde imza toplandı.

19 Haziran 2018 tarihinde de beraatine karar verilerek serbest bırakıldı. 2018 Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü kazandı. 2019 yılında Ufo361 (Ufuk Bayraktar) ile birlikte Lights Out albümünü çıkardı. Yine aynı yıl içinde Murda(Önder Doğan) ile beraber çıkardığı Aya şarkısı da dinlenme rekorları kırdı. Daha sonra 2020 yılında Murda ile ortak olarak 9 şarkıdan oluşan Made in Turkey albümünü çıkardı. Spotify’ın verilerine göre Ezhel 2019 yılında Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı olmuştur. Bir röportajında Neşet Ertaş hayranı olduğunu ve başta bağlama olmak üzere birçok müzik aleti çalabildiğini dile getirmiştir.  

Ezhel Yaşı |Kaç Yaşında?

29

Boyu

1.68

Kilosu

62

Nereli     

Ankara

Sevgilisi

Ezhel Şarkıları ve albümleri

-Müptezhel (albüm)

-Lights Out (albüm)

-Made in Turkey (albüm)

-Geceler

-Felaket

-Aya (&Murda)

-Allahından Bul

-Şehrimin Tadı

-Bir Sonraki Hayatımda Gel (&Murda)

-Lolo

-Pavyon

-Kazıdık Tırnaklarla

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.