Fleabag Dizi | Konusu | Oyuncuları | Amazon Prime Dizileri

Fleabag Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

15.09.2020
Fleabag Dizi | Konusu | Oyuncuları | Amazon Prime Dizileri

Fleabag Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 21 Temmuz 2016’da yayınlanmaya başlayan Amazon Prime dizisidir. Komedi dram kategorisinde yer alan yapım, Phoebe Waller-Bridge tarafından yaratıldı. Dizinin yönetmenliğini 11 bölüm Harry Bradbeer, 1 bölümlüğüne Tim Kirkby üstlendi. Dizinin senaryosunu ise hem tasarımcısı hem de başrol oyuncusu olan Phoebe Waller-Bridge kaleme aldı. Toplam 2 sezon ve 12 bölümden oluşan yapım 8 Nisan 2019’da yayınlanan bölümü ile seyircisine veda etti. IMDb‘de 84 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım, 8,7’lik puana sahip oldu. Dizinin kadrosunda Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman, Jenny Rainsford ve Bill Paterson gibi isimler yer alıyor. Dizi Türkiye’de Amazon Prime tarafından izlenebiliyor.

Fleabag konusu

Dizinin konusu, ondra’da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Dizide, 30’lu yaşlarındaki kadının aşk, aile ve iş hayatında yaşadığı gündelik olaylar ele alınıyor. Yakın tarihli bir trajediyle yüzleşirken Londra’daki hayatla baş etmeye çalışan genç bir kadının anlatıldığı ödüllü oyundan uyarlanan bir komedi dizisi. Kendini Londra’da modern yaşamın ortasına atan, zeki, cazibeli, sinirli ve kederden yerle bir olmuş bir kadının zihnine açılan, komik ve dokunaklı penceredir. Fleabag, kendisine yardım etmeye çalışan herkesi reddederken iyileşmeye ve cesaretini korumaya çalışan patavatsız bir kadındır.

Fleabag oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman, Jenny Rainsford ve Bill Paterson gibi isimler yer alıyor.

Phoebe Waller – Bridge-Fleabag
Sian Clifford – Claire
Olivia Colman – Godmother
Jenny Rainsford – Boo
Bill Paterson – Dad
Brett Gelman – Martin
Andrew Scott – The Priest
Hugh Skinner – Harry
Ben Aldridge – Arsehole Guy

Fleabag yorumları

az ve öz oluşuyla , olaylara bakış açısı ile ve aile kavramını anlatış şekliyle hoşlanılası ingiliz dizisi.

Ekşi Sözlük – bebeortmeni

kendine acımanın toplu bir ayin olduğu ülkemizde doğal olarak hüzünlü bulunan dizi.. insanların dizi karakterleriyle kendilerini türkiye’deki kadar özdeşleştirdiği başka bir ülke var mı acaba merak ettim yukarıdaki yorumları okuyunca…

Ekşi Sözlük – Alacakarga

yavaş yavaş izliyorum ki bitmesin. bir self portrait; asi, arızalı, cüretkar, sarkastik. louis c.k.’in bir kadında vücut bulmuş hali. müthiş!

Ekşi Sözlük – ayrikotu

Fleabag 3.sezon ne zaman çıkacak?

Dizi 2.sezon ile birlikte final yaptı.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle