Geçen Yaz Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri - Yorum Güncel

Geçen Yaz Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Geçen Yaz yorum, film yorumları, ekşi, filmi yorum, inceleme, imdb, ekşi sözlük, film izle, Netflix, analiz gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Geçen Yaz Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Geçen Yaz yorum, film yorumları, ekşi, filmi yorum, inceleme, imdb, ekşi sözlük, film izle, Netflix, analiz gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

9 temmuz 2021 tarihinde Netflix kütüphanesinde yerini alan yeni Netflix Türkiye orijinali Geçen Yaz’ı izlediniz mi? Daha önce yine Netflix orijinali olan Yarına Tek Bilet filminin yönetmeni olduğu filmin başrolünde bu kez Ece Çeşmioğlu ile Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı gibi isimler yer alıyor. Yayınlanmaya başladığı günden bu yana top 10 listesinde yerini alan ve tatlı bir yaz esintisi olarak izleme listelerine eklenen filmimiz hakkında izleyenler ne söyledi dersiniz? Hiç vakit kaybetmeden Geçen Yaz yorum ve sosyal medya tepkilerine göz atmaya ne dersiniz? Hemen başlayalım!!

Geçen Yaz konusu

Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında geçen hikâye, rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan, eninde sonunda hüznü de tadacak olan bir grup gencin hikâyesini konu alıyor. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder. Her karakterin midesinde uçuşan kelebekleri izlerken, aynı zamanda ilk kalp kırıklığına ve ergenliğin başlangıcına şahit olacağız.

Geçen Yaz Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Geçen Yaz Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Geçen Yaz Yorum / Ekşi Sözlük

sıkılmadan izlediğim film

son zamanlarda popüler isimlere dizi, film çekelim ne olsa izlenir işleri dışında eli yüzü düzgün bir film diyebilirim. oyuncuların noname’e yakın isimlerden seçilmesi de ayrı bir güzellik olmuş.
filmden bir miktar “call me by your name” tadı alsam da biraz daha yüzeysel geldi. duygusal sahnelerde biraz daha sahnenin içine girmek isterdim doğrusu.
yazlıkta tatillerde yaşanılan durumlara evet yaa bu olurdu diyerek katıldığım yerler oldu.

genç oyuncuları da başarılı buldum. halit özgür sarı ve fatih berk şahin’i daha önce izlememiştim, yolları açık olsun.
demek ki memlekette oyuncu var, marifet bulmak ve değerlendirmekte.

  • balkiz34

ne imdb puanına ne de sözlükteki yorumlara baktım olumlu ya da olumsuz bir yargım olmaması için ve direkt izlemeye koyuldum.

film 1997 yazında geçiyor. 81 doğumlu biri olarak filmdeki karakterler tam da benim o yıllardaki yaşımda. mekanlar, diyaloglar, atmosfer ve hatta o cırcır böceklerinin sesi bile o yıllara alıp götürdü beni. acayip güzel bir film olmuş. hani hep denenir ya böyle yapay, vıcık vıcık liseli ya da gençlik filmleri… bu öyle değil. güzel film vesselam. izleyin.

  • diregi yalayip auta giden sut

filmin adının ‘geçen yaz’ olması normal zira babadan anadan zenginseniz her yaz böyle. paran varsa 96 yazı da bu şekil 2096 yazı da aynı şekil.

filme yazılan yorumlara bakayım dedim ilginç bir şekilde herkes ekonomik kaygılardan dem vurmuş, üzüldüm amk.

bu filmin ortadirek versiyonunu ekseriyetle 90 kuşağı yaşamıştır. hani alkol kısıtlı, sekssiz ve arabasız. güzel kız da genelde yok hükmünde olduğu için oranın ortalama yahut eh işte hatunu 3 ay boyunca a plus kontejana çekilir gözlerde. gerisi manhunt 3. sezon.

  • agzinda sigarayla kavga ayiran adam

sadece son yıllarda yapılanlar arasında değil, izlediğim tüm türk filmleri içinde en iyiler arasında!

tabi herkeste aynı etkiyi bırakmamasını anlarım. deniz’in o yaz yaşadıklarını 90larda yazlık ortamlarında aşırı benzer şekilde yaşadığım için benim nazarımda yeri çok farklı olmuştur muhakkak. (edit: bu yazlıkçı zengin azınlık muhabbetini de anlamıyorum. benim annem babam şu an devletin aşağı yukarı 4000-6000 tl aylık maaş verdiği meslekleri yapıyorlardı. bütün yılı ayağımda tek bir çift kinetix spor ayakkabılarla geçiriyordum, adidas reebok falan çok uzaktı bize. çoğu yazlık komşularımız da böyleydi, gayet mütevazı hayatlardı)

yine de filmde fazlalık veya eksiklik göremiyorum. iyi ki netflix türkiye var. bu film gişe kaygısıyla yapılsa kesinlikle böyle güzel olmazdı.

  • issa

diğer bazı yazarların belirttiği gibi o yıllarda çok “azınlık” bir kitlenin yazını anlatmıştır. (bkz: coğrafya kaderdir)
cadılar bayramını kutlayan türkleri izlemek gibi hissettiren bir filmdir, olmamıştır, oyunculuklar ve senaryo iyi olsa ütopya niyetine izlerdik belki ama. bunca olmamışlığın yanına bir de coğrafya ve insan olarak toplumun %000.1 hikayesini anlatınca iyice olmamış oluyor.

  • bir yudum

pek keyif alamadığım ama gençliğinde yazlık hayatı yaşayan eşimin beğendiği film.

bizi çocukluğumuzda yazları hep memlekete götürürlerdi, ahım şahım bir eğlence yaşamazdık. kuzenlerden dayak en fazla, eşek arabasının arkasına kaçak binmeler.

yazlıkçı geçmişi olan eşimde ah o eski günler diye diye izledi. ben bitiremedim, aşırı baydım ve uyudum. eşim bitirip sonrasında geçmişi düşünmekten uyuyamamış. alın size iki farklı bakış açısı.

sonuç olarak yazlıkçılar izlesin, yorumlardan da gördüğüm onlar keyif almış.

benim gibi yazı köyde, ahırda geçirenler izlemesin hahahah.

  • simirmir

boş vakitte çok beklentiye girmeden izlenebilecek çerezlik bir film.

filmin sonunda çalan şarkıyı bilen yeşillendirebilir mi?

  • neora34

tatlı bir film olmuş. çok anlam yüklemeden izle geç tadındaydı. zira bir çok kişi gibi benim de yazlık klişelerim olmadığı için “ohaaaa kanka aynen böyle hissediyordum” diyemedim.

ece çeşmioğlu denen kızın oyunculuğuna bir ısınamıyorum. tutunamayanlar dizisinde iyiydi ama var bir şey beni iten.

  • huzun kovan kusu

70lerin sonu ve 80lerde doğup yazlık hayatı yaşayanlar için şahane bir film.
yaz aşkları, kaçamaklar, kullanılan dil beni aldı lise yazlarına götürdü.

  • coldengelenesinti

Uzun Kabus Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.