Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | HBO Dizileri - Yorum Güncel

Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | HBO Dizileri

Girls dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, kaç sezon, kaç bölüm, HBO Dizileri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

09.03.2021
Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | HBO Dizileri

Girls dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, kaç sezon, kaç bölüm, HBO Dizileri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

15 Nisan 2012‘de Amerikan özel televizyon ağı olan HBO tarafından yayınlanmaya başlayan ve 16 Nisan 2017’de yayın hayatını tamamlayan dizidir. Bölümleri 28-41 dakika arasında değişen yapım, toplam 6 sezon ve 62 bölümden oluşuyor. Komedi türündeki dizi, aynı zamanda dizinin başrolünde yer alan Lena Dunham tarafından yaratıldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet ve Adam Driver gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb‘de 65 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,3‘lük puana sahip olmayı başardı. Yapım günümüzde Türkiye’de Blu tv tarafından yayınlanmaktadır.

Girls Dizi konusu

Dizinin konusu, Orta sınıf şehirli amerikan gençliğine çevrilen kameralar, dizilerde görmeye alıştığımız Sex and the City tarzından hayli uzak. Diyalogların ön planda olduğu, olabildiği kadar gerçekçi bir hikaye.. Dizide New York City’de yaşayan 20’li yaşlarda yakın arkadaşların başından geçenler anlatılmaktadır. Dizinin dayanak noktası, 26 yaşındaki Dunham’in hayat tecrübeleri ve başından geçen bir takım olaylardan ilham alınarak, ana karakterin önemli yönlerini, ortaya koymaktır.

Girls Dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet ve Adam Driver gibi isimler yer alıyor.

Lena Dunham – Hannah Helene
Allison Williams – Marnie Marie Michaels
Jemima Kirke – Jessa Johansson
Zosia Mamet – Shoshanna Shapiro
Adam Driver – Adam Sackler
Alex Karpovsky-Raymond “Ray” Ploshansky
Andrew Rannells – Elijah Krantz
Ebon Moss-Bachrach – Desi Harperin
Jake Lacy – Fran Parker

Girls Dizi yorumları

ilk sezonunu öyle böyle, bir şekilde izledim, zaman geçirmek amacıyla bir şekilde izleniyor ancak ‘en iyi komedi dizisi’ sıfatıyla uzaktan yakından ilgisi yok bunun, net.

  • the saddest girl ever to hold a martini / Ekşi Sözlük

arkadaş dizi güzel, hoş, değişik arada sıkıyor leaaakin galiba izlememin tek sebebi adam’a olan nefretim. heriften o kadar tiksindim ki böyle bırakamıyorum izlemeyi. yeniden birinci sezonu izliyorum.

  • art bastard / Ekşi Sözlük

izlediğimi çevremdeki insanlarla paylaşmaya çekindiğim dizi. ama çok seviyorum o ayrı konu. mahalle baskısı işte. evet ben senin çevrende de bulunan insanların arkasından ne diyeceklerinden çekinen her hareketine aşırı dikkat eden yapmacık soğuk mesafeli kişi.

  • infinity guitars / Ekşi Sözlük

sadece dizi tarihinin en efsane karakterlerinden biri olma yolunda giden adam sackler ve her bölümde ayrı güzel olan müzikleri için bile takip edilesi dizidir.

  • atarli nick bulamadim gitti / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.