Görünmez Adam | The Invisible Man (2020) Filmi Konusu - Fragman - Yorum Güncel

Görünmez Adam | The Invisible Man (2020) Filmi Konusu – Fragman

03.03.2020
Görünmez Adam | The Invisible Man (2020) Filmi Konusu – Fragman

Universal aracılığıyla klasik canavar filmlerine yeni bir soluk olacak olan The Invisible Man (Görünmez Adam) filmi son zamanların gündemi olan filmler arasına girmeyi başardı. Sıkça karşımıza çıkan bu gizem ve gerilim filmi oldukça dikkat çekiyor. Şimdi gelin The Invisible (Görünmez Adam filmine biraz daha yakından bakalım.

Görünmez Adam (2020) Filmi Hakkında

Geçtiğimiz yıl Upgrade ile adından söz ettiren Leight Whannell’in senarit ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde The Handmade’s Tale dizisi ile dikkat çeken isim Elizabeth Moss ve The Haunting of Hill House dizisinde karşımıza çıkan Oliver Jackson Cohen yer alıyor.

Filmin Konusu

Bilim kurgu edebiyatının 1993 yılında sinemaya uyarlanan filmde görünmez olmanın bir yolunu bulan ama bunun sonucunda zamanla akli dengesini kaybetmeye başlayan bir adamın hikayesi anlatılıyordu. 2020 günümüz versiyonunda ise Frankestein, Dracula gibi klasik canavar filmlerinden de sıyrılarak, eski erkek arkadaşı tarafından şiddete maruz kalan Cecilia’nın görünmez bir adam olarak karşısına çıkan eski erkek arkadaşı ile yaşadıkları anlatılacak.

Filmin genel anlamda konusu; zeki bir bilim insanı olan Cecilia eski erkek arkadaşı tarafından şiddet görmüş ardından onun intihar haberini almıştır. Ancak erkek arkadaşının (Oliver Jackson-Cohen) öldüğüne ikna olmayan Cecilia kız kardeşinin yanına taşınır ve yeni bir hayata başlamak ister. Bir süre sonra birisi tarafından takip edildiğini fark eden Cecilia takip eden kişinin erkek arkadaşı olduğunu fark eder ancak onu kimse görememektedir ve Cecilia bunu ispatlamak zorunda kalır.

Son dönemin en dikkat çeken gerilim dizilerinden biri olan Haunting of Hill House dizisi ile karşımıza çıkan Oliver Jackson-Cohen filmde Elizabeth Moss’un hayat verdiği Cecilia’nın eski erkek arkadaşı yani görünmez adamı canlandıracak. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hariet Dyer, Aldis Hodge, Storm Reed gibi isimler de yer alıyor.

Invisible Man | Görünmez Adam (2020) Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Hali hazırda sinemadaki yerini almış olan Görünmez Adam filmi BlumHouse yapım şirketi ile 28 Şubat 2020’de vizyondaki yerini aldı. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz, filmin şu an imdb puanı ise 7,6.

Görünmez Adam Filmi Fragmanı

Siz filmi nasıl buldunuz?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.