House M.D Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

House M.D dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, Hekimoğlu hangi diziden uyarlandı, hangi ülke dizisi, fragmanı, izle, oyuncu kadrosu, Netflix dizileri, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

21.10.2020
House M.D Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

House M.D dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, Hekimoğlu hangi diziden uyarlandı, hangi ülke dizisi, fragmanı, izle, oyuncu kadrosu, Netflix dizileri, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

16 Kasım 2004‘te Amerikan Televizyon kanalı FOX tarafından yayınlanmaya başlayan dizidir. 21 Mayıs 2012 yılına kadar toplamda 8 sezon boyunca devam eden dizi, fenomen diziler arasında yerini almayı başarmıştı. Her bölümü 43 dakikada oluşan dizi, Doktor Gregory House adlı zeki ama bir o kadar da gıcık bir adamın hikayesini takip ediyor. 2 kez Altın Küre ödülü kazanmayı başaran dizi, toplam 177 bölümden oluşuyor. Yayınlandığı süre boyunca büyük beğeni toplayan dizi, Türkiye’de Hekimoğlu adı ile uyarlaması bile yapıldı. Doktor House‘u Timuçin Esen canlandırıyor. Dizinin hikayesi Sherlock Holmes’tan esinlenerek kurgulandı. IMDb‘de 400 bini aşan oylama sonrası 8,7‘lik puana sahip olan dizi, efsane diziler arasında çoktan yerini aldı.

House M.D dizi konusu

Dizinin konusu, O, biraz gıcık… Fazlasıyla huysuz ve aksi. Ayrıca bencilliğe övünen bir ağrı kesici bağımlısı. Ama işinin ehli bir doktor, tanı koymayı ustası, hatta bir deha. O, Gregory House. Sağ bacağındaki aksalık nedeniyle, koltuk değneği kullanması bile karizmasını zedelemiyor, bilakis puanını artırıyor. Çok zeki, çözemeyeceği hasta vakası hemen hemen yok gibi. Ama bir yandan hastaları iyi ederken, diğer yandan ekibinde beraber çalıştığı uzman doktorların psikolojilerini allak bullak etmekten de hiç çekinmiyor. Öyle ki onların özel hayatlarına karışacak kadar da küstah. Ama sayılı gönül ilişkisinde de çuvallamaktan öteye geçemiyor.
Gregory House medikal drama tarihinin gelmiş geçmiş en imrenilen karakteri olma ünvanını kimselere kaptırmıyor.

House M.D dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Bobbin Bergstrom ve Jennifer Morrison gibi isimler yer alıyor.

Hugh Laurie – Dr. Gregory House
Omar Epps – Dr. Eric Foreman
Robert Sean Leonard – Dr. James Wilson
Jesse Spencer – Dr. Robert Chase
Lisa Edelstein – Dr. Lisa Cuddy
Bobbin Bergstrom – Nurse
Jennifer Morrison – Dr. Allison Cameron
Peter Jacobson – Dr. Chris Taub
Olivia Wilde – Thirteen
Kal Penn – Dr. Lawrence Kutner
Odette Annable – Dr. Jessica Adams
Charlyne Yi – Dr. Chi Park
Anne Dudek – Dr. Amber Volakis
Jennifer Crystal Foley – Rachel Taub
Amber Tamblyn – Martha M. Masters
Liz Benoit – Nurse Anne

House M.D yorumları

gerçekten çok başarılı bir dizi. amcamızın karizmatik tavırları da o derece etkileyici. keşke doktor olsaydım dedirtiyor adama

  • loungeact

izlediğim en iyi dizi, house, md. ilk sezonun dvdsi ayın sonunda piyasada olacak ve 2. sezon 13 eylül’de başlayacak. kült olur mu olur.

-h2o

house karakterinin kısıtlı ama önemli değişimini rahatlıkla görebileceğimiz dizidir. ilk sezonda her türlü huysuzluğuna rağmen hastayla birebir temasa geçen,karşısındakini ne kadar olduğunu bilinmese de o noktada dinleyen ve önemseyen bir karakterken üçüncü sezonun ortalarında egomanyaklığın doruklarına çıkıp duran bir adama dönüştürmüştür.

jassinpera

kan göremeyen,yara bandı yapıştırmaktan aciz izleyicilere az da olsa tecrübe kazandırmayı başaran,çözülemeyecek tek vakanın insanları anlamak olduğunu kanıtlayan dizi.

  • hilarie

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle