Jenna Coleman Kimdir? The Serpent Marie Andree kim? - Yorum Güncel

Jenna Coleman Kimdir? The Serpent Marie Andree kim?

Jenna Coleman kimdir? sorusu sıkça aranıyor. Jenna Coleman yaşı, boyu, kilosu, nereli, sevgilisi, instagram hesabı, The Serpent dizisi monique, oynadığı dizi ve filmler, Victoria ve Doctor Who dizisi karakterleri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

24.04.2021
Jenna Coleman Kimdir? The Serpent Marie Andree kim?

Jenna Coleman kimdir? sorusu sıkça aranıyor. Jenna Coleman yaşı, boyu, kilosu, nereli, sevgilisi, instagram hesabı, The Serpent dizisi monique, oynadığı dizi ve filmler, Victoria ve Doctor Who dizisi karakterleri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Jenna Colleman Kimdir? Hayatı- Biyografisi

Jenna Coleman, 27 Nisan 1986’da Blackpool Lancashire’da İngiltere’de dünyaya geldi. Ben adında bir abisi bulunan oyuncunun annesinin adı Karen babasının adı ise Keith’dir. Tam adı Jenna Louise Coleman’dır.

Oyunculuk Kariyeri

Küçük yaşlarda Tiyatro yapmaya başlayan Coleman, In Yer Space adlı tiyatronun üyesiydi. Kariyerine ilk adımı Blackpool’da bulunan Arnold School’da öğrenim görerek başladı. 2005 yılında Emmerdale adlı dizide Jasmine Thomas karakterine seçildi. Bu rolü sayesinde olumlu eleştiriler alan oyuncu kariyerini ilk burada ivme kazandırdı. 2006 yılında Ulusal Televizyon Ödülleri’nde aday gösterildi. BBC’nin dizisi olan Waterloo yolu adlı dizide Lindsay James karakteri ile ön plana çıktı. Yine bir BBC yapımı olan Tepedeki Oda dizisinde boy gösteren Coleman, Susan Brown karakteri ile seyircilerin karşısına çıktı. 2011 yılında İlk Kahraman: Kaptan Amerika filminde oynadığı Connie rolü de dikkat çekmiştir.

Doctor Who Clara Oswald karakteri

Jenna Coleman 2012 yılında Doctor Who dizisine dahil oldu. Popüler dizide aldığı Clara Oswald rolü ile tanınırlığı artan oyuncu, ilk olarak dizide 7. Sezon 1 bölümde göründü. 9. Sezonda son kez görünen karakteri ile diziden ayrılan Coleman, Victoria dizisinin başrolü nedeniyle ayrıldığı açıklandı.

 İTV’nin dizi olan Victoria’da Kraliçe Victoria karakteri ile ünü İngiltere dışına ulaştı. Türkiye’de dizi Blu tv tarafından yayınlanmaktadır.

The Serpent dizisi Marie Andree Leclerc karakteri

Başarılı oyuncu son olarak BBC ve Netflixx ortak yapımı olan The Serpent dizisinde Marie Andree Leclerc karakterine hayat verdi. Dizi yayınlandığı dönemde büyük beğeni topladı.

Özel Hayatı

Coleman, Güney Afrika’da HIV ile mücadele eden çocuklar ile ilgili yardım programlarına katıldı. Bir dönem Richard Madden ile birliktelik yaşadı. Şimdilerde Victoria dizisinde eşini canlandıran Tom Hughes ile 2016 yılından bu yana birlikte.

Jenna Coleman yaşı

34

Jenna Coleman boyu

1.57

Jenna Coleman kilosu

50

Jenna Coleman Instagram

@jenna_coleman_

Oynadığı dizi ve filmler

2005-09    –            Emmerdale        Jasmine Thomas             

2009  –    Waterloo Road Lindsay James  

2012    –  Titanic   Annie Desmond              

2012  –    Room at the Top              Susan Brown    

2012-15      –          Doctor Who       Clara Oswald    

2013  –     Dancing on the Edge      Rosie Williams  

2013    –  The Five(ish) Doctors Reboot    

2013   –   Death Comes to Pemberley       

2016–günümüz Victoria               Kraliçe Victoria 

2021 – The Serpent – Marie Andree Leclerc

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.