Lisey’s Story Dizi | Konusu | Oyuncuları | Apple TV+

Lisey’s Story dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Apple TV+ dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Lisey’s Story Dizi | Konusu | Oyuncuları | Apple TV+

Lisey’s Story dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Apple TV+ dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

4 Haziran 2021‘de Apple TV+ tarafından yayınlanmaya başlayan 2021 yapımı dizidir. İlk sezonu toplam 8 bölümden oluşan yapımın ilk 2 bölümü 4 Haziran’da yayınlanırken, kalan bölümleri haftada bir olarak yayınlanacak. Dizinin yönetmenliğini Pablo Larrain üstlenirken, senaryosunu Stephen King kaleme aldı. Dizi Stephen King’in aynı adlı eserinden diziye uyarlandı. Dizinin oyuncu kadrosunda Hollywood yıldızları Julianne Moore, Clive Owen‘ın yanı sıra Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan, Joan Allen ve Ron Cephas Jones gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb’de 6,3’lük puana sahip oldu.

Lisey’s Story konusu

Dizinin konusu, Stephen King’in romanından uyarlanan bu ürkütücü gerilim, dul eşi Lisey Landon’ı (Julianne Moore) bir dizi rahatsız edici olayın, yazar Scott Landon (Clive Owen) ile evliliğinin anılarını ve onu rahatsız eden karanlığı canlandırmasını konu alıyor. Scott ve Lisey Landon, uzun yıllar evli olan bir çifttir. Onların mutlu yaşamı Scott’un ölümü ile yarım kalır. Kocasının ölümü ile yıkılan Lisey, uzun süre kendisini toparlayamaz. Aradan geçen iki yılın ardından bir gün Lisey, yazar olan kocasının kitaplarını yazdığı ofisini toparlamaya karar verir. Ofisi temizlerken çok sayıda not bulur. Bunları okumaya başlayan Lisey, Scott hakkında bilmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Lisey’s Story oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Julianne Moore, Clive Owen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan, Joan Allen ve Ron Cephas Jones gibi isimler yer alıyor.

Julianne Moore – Lisey Landon
Clive Owen – Scott Landon
Jennifer Jason Leigh – Darla Debusher
Dane DeHaan – Jim Dooley
Joan Allen – Amanda Debusher
Ron Cephas Jones – Professor Roger Dashmiel
Sung Kang – Officer Dan Boeckman
Peter Scolari – Dave Debusher
Will Brill – Gerd Allen Cole
Omar Metwally – Dr. Hugh Alberness
Michael Pitt – Andrew Landon

Dizi yorumları

senin yazacağın senaryoyu gondikleyeyim stephen king… ben bu adamdan yapılan uyarlama dizileri 11/22/63 hariç zaten sevmezdim ama hep uyarlayanları boklardım, belki stephen king kendi yazarsa akar derdim. ama bu worse man, bir saat içinde birbirinden zırva sahneler izliyorsunuz. ben servant gibi güzel 7/10’luk çerezlik olur demiştim ama anlamsız deneysel bir yönetmenlik karıştırılıp klasik ruh hastası king karakterleriyle doldurulmuş bu dizi çerezlik olmaz, olsa olsa iş-ken-ce olur. lan ne güzel umutlanmıştık, haftalık boş gerilimi bunla yaşayacaktık ama olamadı… kesinlikle devam etmeyeceğim, çok ama çok zırva çok kolpa ve çok kasıntı yönetmenlikli feyk prestij işi. sakın bulaşmayın.

  • Don Drapper / Ekşi Sözlük

herkesin ekmeğine baktığı proje. siz de ekmeğinize bakıp uzak durun derim.

  • Uruguaylı Golcü / Ekşi Sözlük

julianne moore ve clive owen.iyi görünüyor.

  • arminius / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.