En iyi Apple Tv+ Dizileri 2020 (En iyi 10 dizi)

En iyi Apple tv+ dizileri 2020, orijinal dizileri, Apple tv+ dizileri, Apple dizileri, en iyi diziler, en iyi 10 dizisi, Appke tv+ dizileri listesi, Apple orijinal dizileri 2020 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.En iyi Apple tv+ dizileri 2020, orijinal dizileri, Apple tv+ dizileri, Apple dizileri, en iyi diziler, en iyi 10 dizisi, Apple tv+ dizileri listesi, Apple orijinal dizileri 2020 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

16.12.2020
En iyi Apple Tv+ Dizileri 2020 (En iyi 10 dizi)

En iyi Apple tv+ dizileri 2020, orijinal dizileri, Apple tv+ dizileri, Apple dizileri, en iyi diziler, en iyi 10 dizisi, Appke tv+ dizileri listesi, Apple orijinal dizileri 2020 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

En iyi Apple Tv+ Dizileri Listesi (YOGÜ)

Dünyanın son yılların en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple’ın dijital platform sektörüne 2019 yılında giriş yapması ile birlikte orijinal dizi içerikleri üretmek için de kolları sıvadı. Netflix, Amazon, Hulu ve Disney+ gibi önemli dijital platformlara karşı ciddi bir yatırım yapan platform 2019 yılında yayınlanmaya başladığı dizilerle adından söz ettirmeye başladı. Özellikle Hollywood yıldızlarının yer aldığı dizileri ile beklentileri de oldukça yükseltti. Peki en iyi Apple tv+ dizileri hangileri? YOGÜ Listeleri Apple tv+’nın en iyi orijinal içeriklerini sizler için listeledi:

İşte YOGÜ’nün

En iyi Apple Tv+ Dizileri

1- The Morning Show

The Morning Show sabah saatlerinde yayınlanan popüler bir televizyon programının perde arkasında yaşananları konu ediniyor. Dizi ilk sezonunda son iki yıldır Hollywood da başta olmak üzere üzerine birçok dizi ve filme konu olan ve dünyaca yankı uyandıran #MeToo meselesine ışık tutuyor.

2- Servant

Philadelphia’da yaşayan evli bir çift, bebeklerinin bakımı için bir bakıcı tutmaya karar verir. Ancak işe aldıkları genç kız gizemli ve garip tavırları ile dikkat çekmektedir. Garip olayların döndüğü evde Dorty ve Sean Turner çiftinin de bakıcı olarak işe aldıkları kızdan gariplik konusunda kalır yani yoktur.

3- See

Distopik bir geleceğin çok ötesinde, insan ırkı görme duygusunu kaybeder ve toplumla etkileşim kurmak, inşa etmek, avlamak ve hayatta kalmak için yeni yollar bulmak zorunda kalır. Görme yetisini yitiren insanlığın , hayatta kalmak için yeni yollar aramaktadır. Ne var ki yeni hayata gelen ikiz bebeklerin görme yetisiyle doğması işleri karıştıracaktır.

4- Defending Jacob

2012 yılında yayınlanan William Landay’ın aynı isimli çok satan romanından uyarlanan Defending Jacob dizisi, 14 yaşındaki oğlunun sınıf arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen bir yardımcı bölge savcsının başından geçenleri konu ediniyor. Kanunlara olan sarsılmaz güveni ve koşulsuz sevgi beslediği oğlu arasında kalan yardımcı bölge savcısı, oğlunu kurtarmak için davayı ellerine almaya karar veriyor.

5- Dickinson

Gerçek hayata hevesli yazar Emily Dickinson’ın son derece kurgulanmış ve stilize edilmiş bir versiyonu, modern anlayış ve duyarlılıkla hayata geçiriliyor. Kendi ebeveynlerinden utanan ve toplumdan dışlanan Dickinson, katı geçmişine karşı isyan etmek ve sesini şiirin büyüsüyle duyurmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Amerikan edebiyatının en çarpıcı isimlerinden Emily Dickinson’ı ve Dickinson ailesini televizyon ekranına taşıyan dizinin yaratıcısı The Affair dizisinde de imzası olan Alena Smith. 19 yy.’da Amerika’nın Massachusetts eyaletinde ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Emily Dickinson’ın gençliğini konu alan dizi, genç kızın hem şiire olan yeteneğini hem de ailesiyle olan ilişkisini anlatıyor.

6- For All Mankind

Birleşik Devletler ve Sovyetler Birliği arasında yaşanan uzay yolculuğu rekabetini konu ediyor. Rekabetin hala devam ettiği alternatif bir dünyanın resmedildiği dizide, uzay yarışının merkezinde yer alan astronotlar ve mühendislerin bu süreçte yaşadıklarına, onların ve ailelerinin hayatlarına odaklanılıyor. Dizide, NASA’nın en başarılı astronotlarından biri olan başkarakter Edward Baldwin’e Joel Kinnaman hayat veriyor.

7- Tehran

Tahran, Mossad bilgisayar korsanı ajanı Tamar Rabinyan’ın, doğduğu yer olan düşmanca ve tehditkar bir şehrin kalbinde ilk görevini üstlenen Tamar Rabinyan’ın hikayesidir. Bir İran nükleer reaktörünü devre dışı bırakmakla görevli olan misyonunun sadece Orta Doğu için değil, tüm dünya düzeni için etkileri vardır. Mossad misyonu başarısız olunca, Tamar, İran köklerini yeniden keşfederken ve demokrasi yanlısı bir aktivistle romantik bir ilişki yaşamaya başlar. Tahran’da haydut olur. Tamar’ın ruh arayışı, misyonu konusunda daha da çelişkili hale gelmesine neden olurken, İranlı yetkililer, kendisini ve Mossad meslektaşlarını bulmak için çaresizce aramalarında ağı sıkılaştırırken gerilim artar. Dizi, İsrail-İran çatışmasını konu alıyor.

8- Truth Be Told

Babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmeye çalışan bir ailenin hikayesini konu ediyor. İkiz kardeşler Cosie ve Lanie’nin babaları başından vurularak öldürülmüştür. Onlar babalarını vuranın asi komşuları Warren Cave olduğunu düşünür. Fakat bu iddiaları cinayetin gizemini çözmeye yetersizdir. Kardeşler babalarının gizemli cinayetin ardından farklı yöne savrulur. Fakat bir muhabirin yaptığı program onların yıllar sonra yeniden memleketlerine dönmelerine neden olur. Başarılı bir muhabir olan Poppy Parnell, sunduğu programa suçlu olup olmadığı kanıtlanamayan Warren Cave’i çağırır ve sorduğu sorularla yıllar önce işlenmiş bir cinayete dair yeni bir gerçeği keşfeder. Bu gerçek yıllar önce kapanan bir dosyanın yeniden açılmasına neden olacaktır.

9- Little Voice

Emmy ödüllü yapımcı ve yönetmen J.J. Abrams yeni projesi olan Little Voice, orijinal müzikleri eşliğinde karakterlerin kendilerini ve müziklerini keşfetme yolculuklarını ele alıyor. New York şehrinde geçen dizide 20’li yaşlarda olan bir grup insanın kendi yollarını bulma çabası işleniyor. Otuz dakikalık bölümlerden oluşan, romantizm, müzikal ve dram türlerini bir araya getiren dizi Grammy ve Tony adayı Sara Bareilles’in özgün müziklerine yer veriyor. Dizinin ismi ise Bareilles’in büyük çıkış yapan albümünden geliyor.

10- Home For Dark

Hilde Lysiak, 11 yaşındaki çocuk muhabirin hikayesini konu ediyor. Ailesiyle birlikte göl kenarındaki küçük bir kasabaya taşınan Hilde, tüm kasabanın örtbas etmeye çalıştığı bir davayı gün yüzüne çıkarıyor. Gazeteciliğe ilgi duyan Hilde’nin cinayeti aydınlatması ülke çapında büyük yankı getiriyor ve yaşından ötürü büyük bir tartışma başlıyor. Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan dizide Brooklynn Prince, Hilde Lysiak karakterine hayat veriyor.

En iyi Apple Tv+ Dizileri (Bonus)

BONUS – Ted Lasso

Dizide Kansas’ta amerikan futbolu koçluğunun ardından İngiltere’de futbolu bilmemesine rağmen bir futbol takımını çalıştıran Ted Lasso’nun hikayesi anlatılıyor. Lasso, bir Amerikan futbol takımını yönetmek için işe alınan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ted, bir Amerikan futbol takımına koçluk yapmak için işe alınır. Ancak Lasso’nun futbol antrenörü deneyimi yoktur. Lossa, koçluk deneyimi olmamasına rağmen takımın başarılı olması için elinden geleni yapar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle