Dickinson Dizi | Konusu | Oyuncuları | Tv+ Dizileri

Dickinson Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 2.sezon, karakterleri, 2020, Apple tv+ dizileri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

08.10.2020
Dickinson Dizi | Konusu | Oyuncuları | Tv+ Dizileri

Dickinson Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 2.sezon, karakterleri, 2020, Apple tv+ dizileri, IMDb, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

1 Kasım 2019’da Apple Tv+ tarafından yayınlanmaya başlayan dönem komedisi türündeki dizidir. İlk sezonu 10 bölümden oluşan yapım, büyük beğeni topladı ve yayıncısı Apple tarafından 2. ve 3 sezon onayları ardı ardına verildi. Alena Smith tarafından yaratılan dizi, Emily Dickinson‘ın hayatından esinleniyor. Dizinin kadrosunda Hailee Steinfeld, Adrian Enscoe, Anna Baryshnikov, Jane Krakowski ve Toby Huss gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb‘de 4 bin 500’ü aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,2’lik puana sahip oldu. Biyografik, Komedi ve drama türlerinde yer alan yapımın bölümleri ise 26 ila 34 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Dizinin 2.sezonun 2020 yılında yayınlanacağı belirliyordu ama Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelendi. Dizinin 2.sezonu 8 Ocak 2021’de yayınlanacak.

Dickinson Konusu

Dizinin konusu, Gerçek hayata hevesli yazar Emily Dickinson’ın son derece kurgulanmış ve stilize edilmiş bir versiyonu, modern anlayış ve duyarlılıkla hayata geçiriliyor. Kendi ebeveynlerinden utanan ve toplumdan dışlanan Dickinson, katı geçmişine karşı isyan etmek ve sesini şiirin büyüsüyle duyurmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Amerikan edebiyatının en çarpıcı isimlerinden Emily Dickinson’ı ve Dickinson ailesini televizyon ekranına taşıyan dizinin yaratıcısı The Affair dizisinde de imzası olan Alena Smith. 19 yy.’da Amerika’nın Massachusetts eyaletinde ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Emily Dickinson’ın gençliğini konu alan dizi, genç kızın hem şiire olan yeteneğini hem de ailesiyle olan ilişkisini anlatıyor.

Dickinson Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Hailee Steinfeld, Adrian Enscoe, Anna Baryshnikov, Jane Krakowski ve Toby Huss gibi isimler yer alıyor.

Hailee Steinfeld – Emily
Adrian Enscoe – Austin
Anna Baryshnikov – Lavinia
Jane Krakowski – Mrs.
Toby Huss – Edward

Ella Hunt – Sue Gilbert
Chinaza Uche – Henry
Finn Jones Samuel Holmes
Darlene Hunt – Maggie
Samuel Farnsworth – George Gould
Gus Birney – Jane Humphreys
Sophie Zucker – Abby
Allegra Heart – Abiah
Gus Halper – Joseph
Matt Lauria – Ben Newton
Amanda Warren – Betty

Dickinson 2.sezon ne zaman çıkacak?

Dizinin 2.sezonu 8 Ocak 2021’de Apple Tv+ tarafından yayınlanacak.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle