Tehran Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Tehran Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, yayın tarihi, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

05.10.2020
Tehran Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Tehran Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, yayın tarihi, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

22 Haziran 2020’de yayınlanmaya başlayan İsrail yapımı casusluk, gerilim dizisidir. Cineflix ve Apple Tv+ tarafından yayınlanan dizi toplamda 8 bölümden oluşuyor. Orjinalinde İsrail devlet televizyonu Kan 11 tarafından yaratılan yapım 25 Eylül 2020 itibari ile Apple Tv+‘da yayınlanmaya başladı. Moshe Zonder, Dana Eden ve Maor Kohn tarafından yaratılan yapımın senaryosunu Moshe Zonder ve Omri Shenhar kaleme aldı. Dizinin yönetmenliği ise Daniel Syrkin üstlendi. Dizinin kadrosunda Niv Sultan, Mía Maestro, Shaun Toub, Menashe Noy ve Shervin Alenabi gibi isimler yer alıyor. İbranice dilinde olan dizinin bölüm süreleri ise 45 dakika. Yapım IMDb‘de 2 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 7,0’lık puana sahip oldu.

Tehran dizi konusu

Dizinin konusu, Tahran, Mossad bilgisayar korsanı ajanı Tamar Rabinyan’ın, doğduğu yer olan düşmanca ve tehditkar bir şehrin kalbinde ilk görevini üstlenen Tamar Rabinyan’ın hikayesidir. Bir İran nükleer reaktörünü devre dışı bırakmakla görevli olan misyonunun sadece Orta Doğu için değil, tüm dünya düzeni için etkileri vardır. Mossad misyonu başarısız olunca, Tamar, İran köklerini yeniden keşfederken ve demokrasi yanlısı bir aktivistle romantik bir ilişki yaşamaya başlar. Tahran’da haydut olur. Tamar’ın ruh arayışı, misyonu konusunda daha da çelişkili hale gelmesine neden olurken, İranlı yetkililer, kendisini ve Mossad meslektaşlarını bulmak için çaresizce aramalarında ağı sıkılaştırırken gerilim artar.  Dizi, İsrail-İran çatışmasını konu alıyor.

Tehran dizi Oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Niv Sultan, Mía Maestro, Shaun Toub, Menashe Noy ve Shervin Alenabi gibi isimler yer alıyor.

Niv Sultan – Tamar Rabinyan
Shaun Toub – Faraz Kamali
Menashe Noy – Meir Gorev
Shervin Alenabi – Milad
Navid Negahban – Masoud Tabrizi
Liraz Charhi – Yael Kadosh
Reza Diako – Shahin
Dan Mor Dan Mor – Eran
Arash Marandi – Ali
Shila Ommi – Naahid
Danny Sher – Mike

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle