Merlin Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Merlin Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Merlin dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDB puanı, bitti mi, Merlin kim, Arthur kim, Gwen kim, incelemesi, yorumları, ekşi, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix’e geldi mi gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

23.07.2020
Merlin Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Merlin dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, bitti mi, Merlin kim, Arthur kim, Gwen kim, incelemesi, yorumları, ekşi, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix’e geldi mi gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 20 Eylül 2008‘de yayınlanmaya başlayan BBC yapımı macera, tarih ve komedi dizisidir. Toplam 5 sezondan oluşan dizinin toplam 65 bölümü bulunmaktadır. 2008 yılında başlayan dizi, 24 Aralık 2012’de yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti. Döneminin en popüler dizileri arasına girmeyi başaran yapım orjinal kanalı BBC One dışında Türkiye’de e2 ve CNBC-e kanalları tarafından yayınlandı. Galler ve Fransa’da çekimleri yapılan dizi, İngiltere tarihinde Kral Arthur’un yaşadığı dönemin hikayesi işlendi. Bölümleri 50 dakika olark değişen yapımın her sezonu 13’er bölümden oluşuyor. Dizinin Julian Jones tarafından kaleme alındı ve tasarlandı. Dizinin kadrosunda Colin Morgan, Angel Coulby, Bradley James, Katie McGrath ve John Hurt gibi isimler yer alıyor. Dizi İMDb‘de 70 bin kişi tarafından oylandı ve 7,9‘luk puana sahip oldu.

Merlin konusu

Dizi Kral Arthur efsanelerine ve gizemli büyücü Merlin’in Arthur bir prens iken başlamış olan ilişkilerine dayanır ancak efsanenin geleneksel versiyonlarından belirgin bir biçimde farklılık gösterir.

Kral Arthur efsanesinin aile odaklı bu yeniden uyarlamasında Merlin Camelot’a varır ve büyü becerilerini amcasının yardımıyla geliştirmeye başlar. İngiliz yapımı bir dizi olan Merlin’de büyünün ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot’ta ileride önemli bir büyücü olacak Merlin’in gençlik yıllarını konu almaktadır. Kral Uther tarafından yönetilen Camelot Krallığı’nda büyü yapmanın yasak olduğu bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir.

İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşür. Dizide belirtildiği kadarıyla hem Camelot, hem de diğer krallıkların kaderinde büyük rol oynayacaklardır. Kral Arthur efsanesinin aile odaklı bu yeniden uyarlamasında Merlin Camelot’a varır ve büyü becerilerini amcasının yardımıyla geliştirmeye başlar.

Merlin oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Colin Morgan, Angel Coulby, Bradley James, Katie McGrath ve John Hurt gibi isimler yer alıyor.

John Hurt – The Dragon (seslendirme)
Colin Morgan – Merlin
Bradley James – Arthur
Richard Wilson – Gaius
Angel Coulby – Gwen
Katie McGrath – Morgana
Anthony Head – Uther Pendragon4
Rupert Young – Sir Leon
Eoin Macken – Sir Gwaine

Merlin fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

  1. miray dedi ki:

    merlin isteyerek açıp izlediğim ilk diziydi yıllar önce. izlemekten en çok zevk aldığım dizilerdendi. son iki bölüm az ağlatmadı ama