Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Aşk 101 Dizisinin Sinan'ı - Yorum Güncel

Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Aşk 101 Dizisinin Sinan’ı

27.04.2020
Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Aşk 101 Dizisinin Sinan’ı

Aşk 101 Sinan kim? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Mert Yazıcıoğlu kimdir? Kaç yaşında, yaşı, boyu, Afra Saraçoğlu sevgilisi, babası kim, hayatı, hangi burç, filmleri, dizileri, Karagül dizisi, nereli gibi merak ettiğiniz her şey yorumguncel.com’da.

Mert Yazcıoğlu Kimdir? | Hayatı – Biyografi

Mert Yazıcıoğlu 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Ayhan Yazıcıoğlu işletmeci annesi Cemile Yazıcıoğlu ise bankacıdır. Aslen Denizlili olan Yazıcıoğlu ve ailesi annesinin işi nedeniyle şehir değişikliği yaptılar. Yazıcıoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Denizli’de okudu. Ardından Üniversite eğitiminde İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü’nü okumak için yeniden İstanbul’a yerleşti. Bir erkek kardeşi vardır.

Kariyeri

Babası gibi İşletmeci olmak isteyen Yazıcıoğlu İstanbul’da eğitiminin 2. yılında oyuncu bir arkadaşını ziyareti sırasında keşfedildi. Tesadüfen arkadaşına set ziyaretine giden Yazıcıoğlu yapımcılar tarafından yakışıklılı ile dikkat çekti. Bunun üzerine oyunculuğa yönelen Mert 2. sınıfta eğitimine ara verdi.

Sumru Onat tarafından 1 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Ardından ilk kez 2011 yılında Dedemin İnsanları filminde rol aldı. 2012 yılında Kayıp Şehir dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Ancak asıl ününü 2013 yılında Fox Tv’de yayınlanan Karagül dizisi ile sağladı. Bu dizide 2 sezon boyunca rol alan oyuncu Baran Şamverdi karakterine hayat verdi. Bu dizide Dizi düşük reyting nedeniyle final yaptı.

2016 yılında Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Ferit karakterini canlandırdı ancak dizinin yayın ömrü kısa sürdü. Ardından 2018 yılında yayınlanmay başlayan Mehmet Bir Cihan Fatihi’nde Korkut karakterini canlandırdı. Aynı yıl Bir Lİtre Gözyaşı dizisinin kadrosuna dahil olan oyuncu burada Mahir karakterine hayat verdi. Bu dizide Miray Daner, Sanem Çelik ve Ogeday Girişken ile rol aldı.

Uluslararası izlenmesini sağlayan projesi ile online dizi izleme platformu Netflix’in Aşk 101 dizisindeki Sinan karateri ile oldu. Bu dizide Alina Boz, Kubilay Aka, Selahattin Paşalı, Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz ve İpek Filiz Yazıcı ile başrolü paylaşmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu Yaşı | Kaç Yaşında?

27

Boyu – Kilosu

1.77 – 69

Burcu

Boğa

Mert Yazıcıoğlu Sevgilisi – Sevgilileri

Yazıcıoğlu, bir dönem Miray Daner ile sevgiliydi ancak şimdilerde 1 yılı aşkın süredir oyuncu Afra Saraçoğlu ile aşk yaşamaktadır.

Nereli

İstanbul’da dünyaya geldi ancak aslen Denizlilidir.

Dizileri

2018 – Bir Litre Gözyaşı (Mahir) (TV Dizisi)
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Korkut) (TV Dizisi)
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Ferit) (TV Dizisi)
2013 – 2015 – Karagül (Baran) (TV Dizisi)
2012 – Kayıp Şehir (Furkan) (TV Dizisi)

Filmleri

2011 – Dedemin İnsanları (Konuk oyuncu)

YORUMLAR