Merve Polat Kimdir? Camdaki Kız Billur - Yorum Güncel

Merve Polat Kimdir? Camdaki Kız Billur

Merve Polat kimdir, Camdaki Kız Billur, oynadığı diziler, kaç yaşında, boyu, kilosu, instagram, gerçek adı, müge anlı, sevgilisi, Ankara’nın Dikmeni, hangi dizilerde oynadı, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

09.04.2021
Merve Polat Kimdir? Camdaki Kız Billur

Merve Polat kimdir, Camdaki Kız Billur, oynadığı diziler, kaç yaşında, boyu, kilosu, instagram, gerçek adı, müge anlı, sevgilisi, Ankara’nın Dikmeni, hangi dizilerde oynadı, imdb, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Merve Polat Kimdir?

Merve Polat, 20.12.1990 yılında 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluğundan beri oyunculuğa çok büyük bir ilgi duyan Polat, eğitim hayatı İstanbul’da başladı. Lise eğitimini alırken amatör bir biçimde oyunculuk üzerine çalışan genç oyuncu, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladı. Bu bölümü yarım bırakan genç oyuncu Kadir Has Üniversitesi Film Drama bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak çocukluğundan beri hayali olan oyunculuk mesleğine atıldı.

Kariyeri

Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlayan Polat, ilk kez Ankara’nın Dikmeni dizisinde rol aldı. 2014 yılında yani henüz 24 yaşındayken ilk kez Martıların Efendisi filminde ilk beyaz perde deneyimini yaşadı. Burada Mehmet Günsür, Nejat İşler, Bige Önal ve Timuçin Esen ile birlikte rol aldı.

2017 yılında önceleri Youtube dizisi olarak başlayan ardından Blutv’ye transfer olan dizi Sıfır Bir’de rol aldı. Ardından Bartu Küçükçağlayan’ın Bartu Ben isimli yapımının ilk bölümüne dahil oldu.

2018 yılında Gülperi isimli dizide 2 bölüm kasiyer olarak yer aldı. Aynı yıl Boran Kuzum ve Aybüke Pusat’ın başrolde olduğu Şahin Tepesi isimli dizide rol aldı.

2020 yılında ise Kafa Doktoru isimli dizide Firdev karakterine hayat verdi. Genç oyuncu şimdilerde Burcu Biricik’in başrolde olduğu Camdaki Kız Billur karakterine hayat vermektedir.

Merve Polat Yaşı | Kaç Yaşında?

31

Boyu

1,64

Burcu

Oğlak

İnstagram Hesabı

@mervepoo

Dizileri

2014 – Ankara’nın Dikmeni (Zeliş)
2016 – İpler (Derya)
2017 – Sıfır Bir
2018 – Bartu Ben (Merve Polat)
2018 – Gülperi (Kasiyer)
2018 – Şahin Tepesi
2020 – Kafa Doktoru (Firdevs)
2021 – Camdaki Kız Billur

Filmleri

2017 – Martıların Efendisi

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.