Mezarlık Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Mezarlık Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

18.06.2022
Mezarlık Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Mezarlık dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, imdb puanı, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

17 Haziran 2022’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanmaya başlayan yerli dizidir. Toplam 4 bölümden oluşan dizi aksiyon, polisiye ve gerilim türünde yer alıyor. Yönetmenliğini Abdullah Oğuz‘un yaptığı dizinin senaryosunu ise Onur Böber, Özden Uçar ve Evren Oğuz kaleme aldı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Berna Öztürk ve Sezgin Uzunbekiroğlu gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yapımını ANS Productions ve Evrensel Film üstlenirken, yapımcılığını ise Evren Oğuz üstlendi.

Dizi IMDb‘de 7,9‘luk puana sahip oldu.

Dizi uluslararası arenada Graveyard adı ile yayınlanıyor.

Mezarlık konusu

Dizinin konusu, Kadın cinayetlerine odaklanan bir ekibi yöneten Komiser Önem’in karşısındaki en büyük zorluk elindeki vakalar değil, bu cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerdir.

Komiser Önem Özülkü, ekibi ile birlikte kadın cinayetlerini araştıracakları Özel Suçlar Birimi’nin başına getirilir. Gizemli kadın cinayetlerini çözmek için ekibi ile birlikte çalışan Özülkü’nün su süreçte karşılaştığı en büyük zorluk elindeki vakalardan çok cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkekler olur.

Mezarlık oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Berna Öztürk ve Sezgin Uzunbekiroğlu gibi isimler yer alıyor.

Birce Akalay – Önem Özülkü
Olgun Toker – Serdar Ata
Şehsuvar Aktaş – Hasan Duru
Hakan Meriçliler – Haluk Ata
Berna Öztürk – Sofia
Sezgin Uzunbekiroğlu – Feriha Mahmudzade
Cem Sürgit
Baran Güler – Berk Güleryüz
Elif Sevinç

Dizi yorumları

bize bunlarla gelin işte ya. ilk bölüm itibariyle bayıldığım dizi.

birce akalay mükemmel bir oyuncu. bunu bu dizide bir kez daha ispat etmiş oldu. kadında öyle bir aura var ki karşımda hiçbir şey yapmadan dursa bile hayran hayran izleyebilirim.

bu tarz kaliteli ve sağlam mesajlara sahip yapımların daha çok yapılması gerek. umarım çok ses getirir.

queen önem: “savunmasız, masum insanların hakkını yiyen.. onların canını yakan.. yargıdan kaçan.. kendini dokunulmaz sananlar.. sizlere sesleniyorum.. artık işler değişecek.”

  • patlicaningunahine / Ekşi Sözlük

gece su saatte kitlenip izledim. ilk 2 bölümü izledim. çok beğendim cesur buldum. oyuncuların kalitesi vs bunlar uzman kişilerce tartışılabilir benim konum değil. ancak işi takdir ettim. cesareti sadece sevişme sahnesi çekmek sananlara, ders olarak gösterilebilir .

  • havacivaniz / Ekşi Sözlük

beğenmediğim netflix dizisi. buram buram klişe kokuyor, cinsiyetçilik kokuyor.

kadına/ erkeğe yönelik şiddet diye bir şey yoktur, sadece şiddet vardır diyerek dile getirmek istiyorum ki; sırf kadın oldukları için şiddet uygulanıyor klişesi arkasına saklanılarak sırf erkek oldukları için kişiler suçlanıyor, örseleniyor, aşağılanıyor, hor görülüyor, suçlu muamelesine maruz kalıyor.

  • mahcuzesya / Ekşi Sözlük
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR