Mr Jones Film (2019)| Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mr. Jones film, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsin.

13.08.2020
Mr Jones Film (2019)| Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mr Jones film, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsin.

Film hakkında

25 Ekim 2019’da vizyona giren Polonya, Ukrayna ve İngiltere ortak yapımı filmdir. Biyografi, dram ve gerilim türündeki film, Polonya’da çekildi. Yönetmenliğini Agnieszka Holland’ın yaptığı filmin seanryosunu ise Andrea Chalupa kaleme aldı. 4 bin 400 kişi tarafından İMDb’de oylanan yapım 6,8’lik puana sahip oldu. Filmin adı Türkçeye Bay Jones olarak çevirildi. Filmin kadrosunda James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Josep Mavle, Kenneth Cranham ve Celyn Jones gibi isimler yer alıyor.

Mr Jones film konusu

Gareth Jones, İngiliz bir araştırmacı gazetecidir. Sovyet Rusya’nın ütopik bir ülke olduğunu ortaya çıkarmış için ülkeyi ziyaret eden gazeteci, aslında öyle olmadığını görür. Bu sırada Stalin ile bir röportaj yapabilmek için elinden geleni yapacaktır. Orada Ukraynalı halkın büyük bir açlık yaşadığını görür. Devlet tarafından uygulanan bu kıtlık politikası sonucunda, 1932-1933 arasında 3.9 milyon kişi ölmüştür. Jones bu gerçeği dünyaya duyurmak ve sempati beslenen Sovyet rejiminin karanlık tarafını göstermek için hikayesinin peşinden riskli bir yolculuğa çıkar. Hikayesini yayınlamasının ardından Jones, kıtlığı örtbas etmek isteyen güçlere karşı mücadele vermek zorunda kalacaktır

Mr Jones oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Josep Mavle, Kenneth Cranham ve Celyn Jones gibi isimler yer alıyor.

James Norton – Gareth Jones
Vanessa Kirby – Ada Brooks
Peter Sarsgaard – Walter Duranty
Joseph Mawle – George Orwell
Kenneth Cranham – Lloyd George
Celyn Jones – Matthew
Krzysztof Pieczynski – Maxim Litvinov
Beata Pozniak – Rhea Clyman
Fenella Woolgar – Miss Stevenson
Martin Bishop – Sir Ernest Bennet
John Edmondson – J.E. B Seely
Michalina Olszanska – Yulia
Martin Hugh Henley – L. C. Thornton
Olena Leonenko – Hotel receptionist (as Olena Leonenko-Glowacka)
Edward Wolstenholme – Eugene Lyons

Film yorumları

2019 istanbul film festivali’nde ülkemizde izleyici ile buluşan filmin vizyon tarihi nisan 2020 olarak açıklanmıştı. agnieszka holland’ın yönemneliğini yaptığı filmde james norton, vanessa kirby, peter sarsgaard, joseph mawle karakterlere hayat veriyorlar. senaryoyu yazan andrea chalupa’nın ise bildiğimiz kadarıyla ilk büyük projesi. fragman edit: chalupa’nın ilk projesi tabiri ilk büyük proje olarka düzenlendi.

  • Ekşi sözlük – karahitayli

Film fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle