Parasite Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Parasite filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, karakterleri, cast, Ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Oscar ödüllü Asya filmi, yönetmeni, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Parasite Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Parasite filmi, (Parazit) konusu, oyuncuları, yorumları, karakterleri, cast, Ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Oscar ödüllü Asya filmi, yönetmeni, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

21 Mayıs 2019‘da Cannes Film Festivali’nde ilk defa gösterime giren, 32 Mayıs 2019’da da Güney Kore’de vizyona giren Kore yapımı filmdir. Yönetmenliğini Bang Joon Ho‘nun üstlendiği filmin senaryosunu Bang Joon Ho ve Han Jin Won kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Song Kang-ho, Jang Hye-jin, Choi Woo-shik, Park So-dam ve Lee Sun-kyun gibi isimler yer alıyor. 2020 Oscar Ödülleri’nde en iyi film ödülünü kazanan ilk Asya yapımı film oldu. Aynı zamanda yönetmen Bang Joon Ho ‘da en iyi yönetmen ödülünü kazanan isim oldu. Yapım IMDb‘de 600 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 8,6′lık puana sahip oldu.

Parasite filmi konusu

Filmin konusu, Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir…

Parasite filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Song Kang-ho, Jang Hye-jin, Choi Woo-shik, Park So-dam ve Lee Sun-kyun gibi isimler yer alıyor.

Song Kang-ho – Kim Ki-taek
Jang Hye-jin – Kim Chung-sook, Ki-taek’nin karısı
Choi Woo-shik – Kim Ki-woo, Ki-taek’nin oğlu
Park So-dam – Kim Ki-jeong, Ki-taek’nin kızı
Lee Sun-kyun – Park Dong-ik, Bir bilişim şirketinin CEO’su
Cho Yeo-jeong – Park Yeon-gyo, Dong-ik’nin karısı
Jung Ji-so – Park Da-hye, Dong-ik’nin kızı
Jung Hyun-joon – Park Da-song, Dong-ik’nin oğlu
Lee Jung-eun – Gook Moon-gwang
Park Myung-hoon – Geun-sae
Park Geun-Rok – Şoför Yoon

Film yorumları

çok katmanlı bir film. gerçekten çeşitli duygu geçişleri olan ve beklenmedik twistler yapan bir eser. şaheser denemez ancak yönetmen ilginç bir şey denemiş. başarmış mı? bence evet. diğer filmlerini izlerseniz gerçekten değişik bir kafada olan bir yönetmen olduğunu anlayabilirsiniz (bkz: okja)ki anlatmak istediği mesajı alttan alttan değil direkt laps diye suratınıza vuran bir anlatısı var. bu filmde ise bunu sert bir biçimde ifade etmiş.

  • trelldoom / Ekşi Sözlük

sınıflar arası savaşın çıplak bir şekilde sunulduğu bir film olmuş. burjuvazinin sahteliği, sevgisizliği ve alçaklığını güncel bir şekilde sunuyor. ne yaparsanız yapın zenginleri övemeyeceksiniz. çünkü onların zenginleşmelerinin nedeni iğrenç birer varlıklar oluşu mesajı yedirilmiş film boyunca. ben çok beğendim. kesinlikle izleyin.

  • awediloya / Ekşi Sözlük

elime kağıt kalem verip filmin resmini çiz deseler kağıdın alt 1/3ünden kırmızı boyayla bir çizgi çeker, üste kalan alani maviye, altta kalanı ise toprak rengine boyardim. böyle bir filmdi işte.
filmin en güzel yanı öykünün zemininde gerçeğe dayanıyor oluşu. ve bu gerçeği de sana hiiiicc düşündürtmeden çat diye söylüyor.

  • pandasugar / Ekşi Sözlük

film baştan sona her şeyi ile dört dörtlük. bu zamana kadar ön yargılı davrandım izlemedim. yanlış yapmışım. olayların akışı, çekimler ve oyunculuklar komple başarılı. eğlenceli, dramatik ve heyecanlı. oscarı almasına şaşırmadım. farklı bir atmosferi var filmin. kesin izlenmeli.

  • tumbler / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.