Sedef Kabaş Kimdir? Tele 1 Haber Spikeri

Sedef Kabaş Kimdir? hayatı, kariyeri, kimdir, nerelidir, kaç yaşında, TELE 1 spikeri, instagram hesabı, kariyeri, bityografisi, instagram hesabı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

02.06.2021
Sedef Kabaş Kimdir? Tele 1 Haber Spikeri

Sedef Kabaş Kimdir? hayatı, kariyeri, kimdir, nerelidir, kaç yaşında, TELE 1 spikeri, instagram hesabı, kariyeri, biyografisi, instagram hesabı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

1970 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulun ardından Özel Dost Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Daha sonra ABD’de bulunan Boston Üniversitesi’nde burslu olarak Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans yaptı. Ardından 1995 yılında Türkiye’ye dönerek Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik bölümünde ‘’Dünya ve Türk Basınında Röportaj ve Söyleşi Geleneği’’ isimli tezi ile doktorasını tamamladı.

2009 yılında Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi ve bu evlikten bir çocukları oldu.

Kariyeri

1992 yılında Power Fm radyosunun kurucu ekibinde yer aldı ve radyoda haber bültenlerini sundu. 1995 yılında

CNN International kanalının Atlanta’daki haber merkezinde çalışmaya başlayarak burada çalışan ilk Türk gazeteci unvanını aldı. Türkiye’ye dönünce NTV’de Portreler, ATV’de Dönence, TV8’de Sesli Düşünenler, SkyTürk’te Haber Ötesi ve TRT 2’de Medya Medya gibi birçok kanalda ve programda görev aldı. 2007 yılında Kabaş, Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık isimli bir şirket kurarak İletişim Koçluğu ve Medya Danışmanlığı eğitimleri vermeye başladı. Bunun yanında birçok üniversitede Medya İlişkileri, Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili, Sunum Becerileri, Röportaj Teknikleri ve Etkili Haber Yazımı gibi alanlarda dersler verdi. 2019 yılında TELE 1 kanalına transfer oldu. Tele 1’de Halk İçin Halk Adına ve Ufuk Ötesi gibi programların sunuculuğunu üstlendi. 25 Mart 2021 tarihinde “Hiçbir kırgınlığım yok. Televizyonculuk anlayışımla TELE 1 yönetiminin yayıncılık anlayışı uyuşmuyor” diyerek TELE 1’deki görevinden ayrıldı. Günümüzde Youtube kanalında Gündem isimli programı ile konuklarını ağırlamaktadır. Bunun yanında çeşitli konferanslarda, seminerlerde ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Kitapları

-Sesli Düşünenler (2003)

-Zamanı Dize Getirenler (2005)

-İpek Dokulu Başarılar: 41 Kadın 41 Öykü (2007)

-İpek Dokulu Başarılar: 60 Kadın 60 Öykü (2008)

-Soru Sorma Sanatı (2009)

-Hayatını Seçen Kadın (2010)

-Muazzam Muazzez (2016)

Sedef Kabaş Yaşı

51

Boyu

1.70

Kilosu

67

Sedef Kabaş instagram hesabı

@sedefkabas

Sedef Kabaş Nereli?

Twitter hesabı

@SedefKabas

Sedef Kabaş Evli mi?

Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlidir.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.