Shira Haas kimdir? Unorthodox dizisinin Esty’si

15.04.2020
Shira Haas kimdir? Unorthodox dizisinin Esty’si

Shira Haas kimdir? Unorthodox Esty kim? hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, instagram hesabı, Unorthodox dizisi rolü gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yenıt bulabilirsiniz.

Hayatı

Shira Haas, 11 Mayıs 1995’te İsraşl’in başkenti Tel Aviv’de dünyaya geldi. Musevi bir ailenin kızı olarak büyüyen Haas’ın İsrailli, Çek, Macar ve Polonya asıllı bir aileden geldiği bilinmektedir. Büyükbabası 2.Dünya Savaşı’nda Auschwitz toplama kampından kurtulmayı başaran bir yahudidir. Haas, 3 yaşında böbrek kanserine yakalanması nedeniyle bir dizxi tedavi gördü. 5 yaşında tedavisi tamamlandı. Aldığı radyasyon tedavisi nedeniyle omurilik zedelenmesi yaşadı. Bu nedenle boyunun uzaması ve vücut gelişimi etkilendi. Haas genç yaşlarına geldiğinde İsrail Ordusu’nda askerlik yaptı.

Oyunculuk kariyeri

14 yaşında ilk olarak tiyatro ile tanışan Shira Haas, 3. Richard ve Getto gibi oyunlarda rol aldı. 2013 yılında ilk Televizyon işi olan Shisel adlı drama dizisinde Ruchama Weiss karakterini canlandırdı. Givatayim’de bulunan Thelma Yellin Sanat Okulu’nda tiyatro eğitimi alan genç isim, 2014 yılında Facebook üzerinden bir yönetmen tarafından film seçmelerine davet edildi. 2014 yılında Prenses adlı filmde, Adar rolünü oynadı. Oynadığı bu filmde Amerika’da bir çok gazete tarafından ‘Dikkat çekici perfomans olarak görüldü.

Kudüs film festivali, Barış Sevgi festivali, Ophir Ödülleri gibi farklı film yarışmalarından ödüller kazandı.

Unorthodox ve Esty karakteri

Shira Haas, son oalrak Netflix’te yayınlanan Hasidik bir yahudi cemaatinde bulunan Esty (Esther Shapiro) adlı bir genç kızın hikayesini anlatan Unorthodox adlı dizide başrolde yer aldı. Dizi Netflix izleyicileri tarafından çok beğenilen içeriklerden biri oldu. 4 bölümlük mini dizi tartışmaları da beraberinde getirirken Haas’ın performansı büyük beğeni topladı.

Shira Haas, İsrail’de oldukça popüler bir isimdir. Genç isim halen Tel Aviv’de hayatını sürdürmektedir.

Shira Haas Yaşı

24

Shira Haas Boyu

1.52

Kilosu

50

Instagram hesabı

https://www.instagram.com/shirahaas/

Oynadığı dizi ve filmler

2013–2016 Shtisel
2015 Hazoref Sofi
2016 Ikaron HaHachlafa
2017 The Harem
2018 The Conductor
2020 Unorthodox

Filmler

2014 Princess
2015 A Tale of Love and Darkness
2017 Foxtrot Alma
2017 The Zookeeper’s Wife
2018 Mary Magdalene
2018 Broken Mirrors
2018 Noble Savage
2019 Esau

YORUMLAR

canlı tv izle