Sıcak Kafa Yorum ve Ekşi Sözlük İlk Tepkiler - Yorum Güncel

Sıcak Kafa Yorum ve Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

05.12.2022
Sıcak Kafa Yorum ve Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

Sıcak Kafa yorum, ekşi, dizi yorumu, dizi yorum, dizi yorumu, Netflix, ekşi sözlük, imdb, izle, 2. sezon olacak mı, Hot Skull, dizi inceleme, analizi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Yayında ve yapımda emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizle başlamak istiyoruz…

Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Gonca Vuslateri ve tabi Haluk Bilginer‘i doyasıya izlediğimiz ütopik bir hikaye… Netflix Türkiye içeriklerinden uzun zamandır bu kadar doyum almadığımız bu hikaye veli nimet gibi geldi. İzlemeyenler için oyuncuların hatrı adına izlemelerini tavsiye ederek spoiler içermeden Sıcak Kafa dizi yorum ve ekşi sözlük tepkilerine göz atalım. 😉

BONUS: Kitap severlere müjde olarak dizinin Afşin Kum’un aynı isimli kitabından uyarlama olduğunu da ekleyelim 😉

Sıcak Kafa Dizi Konusu

Dizinin konusu, İletişim yoluyla yayılan bir salgının pençesindeki distopik bir dünyada, hastalığa bağışıklık kazanmış olan dil bilimci Murat Siyavuş acımasız bir kurumun hedefi hâline gelir.

Dünya gizemli bir salgının etkisi altındadır. Dil ve konuşma yoluyla yayılan bu salgından sadece eski bir dil bilimci olan Murat Siyavuş etkilenmez. Salgınla Mücadele Kurumu, hastalıktan kurtulan tek kişi olan Murat’ın peşine düşünce genç adam, saklandığı kurtarılmış bölgeden çıkmak zorunda kalır.

Korunaklı alanından çıkan Murat Siyavuş, salgının etkisi altına aldığı İstanbul’un gizemli yerlerinde hastalığın mirası olan “sıcak kafa”sının sırrını ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Sıcak Kafa Dizi Konusu | Oyuncuları | Netflix

Sıcak Kafa Yorum

Anılarr, şimdi gözümde canlandılarr…

Valla halis gibi reis ya.. Nasıl baya farklı dimi?

E bizde sevdik, farklı bir aurası var..

Repliklerden de anlarsınız..

Boşver gavur işini (!) bize dön 😀

Her güzel sahnede gururlanma hissi, o oyunculuklar, o konu…

Haklı

E bu da haklı 😀

Ne güzel açıklamış mevzuyu, kısa net

Sıcak Kafa Dizi Yorumları / Ekşi Sözlük İlk Tepkiler

ikinci bölümü bitirdim. buraya bakana kadar kitabı olduğunu bilmiyordum.
insanların abuklaşma denilen hastalığa yakalanmamak için kulaklıkla gezdiği, distopik gelecekte geçen şehri muhteşem yansıtmışlar. fringe’teki gözcülerin ele geçirdiği gelecekteki gibi veya diğer distopik filmlerin, dizilerin karamsarlığına çok yakın bir iş çıkmış. şehrin görsel silüeti ve mekanlara cidden çalışmışlar.
bana kalırsa televizyondaki diziler hariç gerçekten iyi işler yapıyoruz.
günümüzde de telefonu çıkar diyen dayılara karşı kulaklık takılabilir.

 • thecaliph

kurgusu oyunculuğu distopya olgusuna kattığı yeni boyutu ile beni 5. dakikasında çift beğeniye hunharca tıklattıran netflix’in yeni dizisi. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin eline sağlık. izlerken hepimiz biraz anton değil miyiz dedirten dizi aynı zamanda? sonuçta kafayı serin ayağı sıcak tutmak lazım.

 • yirminciyydanmektuplardakikarakedi

türk dizisi standartlarında bakıldığı zaman, bir çok noktada üst versiyon kalan dizi. ben beğendim şahsen.

 • ibg

böbürlendiğimiz bir çok şeyi yitirince, geriye sadece birbirimizle olan bağımız kalıyormuş.
başımıza bu düzeni örüp insanlıklarını karantinaya alanlara…
çekimleriyle, verdiği mesajlarla, yerine göre kullanılan özlü sözlerle, usta oyuncularıyla muazzam bir kadronun ilk defa abuk sabuk değil güzel, ilgi çekici bir konuyla birilerinin risk alıp denemesiyle çok güzel bir ilk sezon çıkmış ortaya. mert baykal yine yaptı yapacağını diyebilirim. izleyin. izlettirin.
ayrıca sonu ters köşe yaparak merakta bıraktı.

 • mantarba

kararsız bıraktınız he. bir taraf çok güzel olmuş diyor diğer taraf berbat diyor. izlesem mi izlemesem mi bilemedim. ilk bölüme bugün bakarım.

 • spiderwitch

ilk 36 dakikadan geliyorum. hiç olmadı be. yani biraz alsın götürsün, efendime söyleyeyim merak uyandırsın ne bileyim boşboş şu ana kadar. hoş, bitirmek ya da 2-3 bölüm izlemek de gerekebilir bilemiyorum ama suits’e geçtim ben, o daha fazla akıyor.

 • yazar yapin lan artik

beğendim ben ya. örneğin diyaloglar vs. denizaltılı dizideki kadar yapay değil. bu tarz yeni denemeleri geçiş olarak düşünmek lazım. ha bunların hala yeni denemeler olması eleştirilebilir. her konuda çok geriden takip ediyoruz dünyayı ne yazık ki.

 • societyisashit

geçerli ve güzel bi iş olmuş. distopik istanbulu daha çok işleseler keyiften geberirdim valla.

 • tanri demeyi haram sanan cocuk

dün şöyle bir bakayım diyerek başladım, başından kalkamadım. işimi gücümü bıraktım, 5 bölümünü izledim. bugün kalan 3 bölümünü izleyeceğim.
gerçekten çok iyi, farklı, özgün…

 • bana yapma deme

beğendim güzel olmuş. işte böyle işler bekliyoruz sizden. devamı gelir umarım.

 • jedi master obi wan

çekim kalitesi iyi oyunculuklar fena değil, kamera açısı vs iş görür ama daha çok deneysel tarzda kalmış.
filmin ismi ve türetilen kavramlar üzerine çok düşünülmüş, oysa daha az düşünülse zorlama yapılmasa mevcut kavramlar yeterli olurmuş. hele filmin ismi maşallah nasıl buldunuz bunu ya, bu kadar kötü bir isim için çok ciddi çaba gerekir.
özellikle, senaryo nasıl olmamalı, kurgu nasıl yapılmaz konularında ders niteliğinde ibretlik bir dizi. tavsiye ederim, dayanabildiğiniz kadar izleyin fazlası yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi köreltebilir.

 • psikolojik aktivite
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.