Şikago Yedilisinin Yargılanması Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Şikago Yedilisinin Yargılanması filmi, (The Trial of the Chicago 7) konusu, oyuncuları, karakterleri, Netflix filmleri, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorum, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

20.10.2020
Şikago Yedilisinin Yargılanması Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Şikago Yedilisinin Yargılanması filmi, (The Trial of the Chicago 7) konusu, oyuncuları, karakterleri, Netflix filmleri, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorum, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Netflix’in yeni favori film içeriklerinden Sacha Baron Cohen’in yer aldığı yapımı film, 16 Ekim 2020’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanmaya başladı. Dram, gerilim ve tarihi türdeki film bu tarzda filmler izlemeyi sevenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken içeriklerden biri. Konusu ve oyuncuları ile dikkat çeken Netflix yapımı diziyi sakın kaçırmayın diyoruz.

Filmin imdb puanının 8 olduğunu ekleyerek dizinin konusuna ardından da Şikago Yedilisinin Yargılanması yorum ve sosyal medya tepkilerine göz atalım.

Sacha Baron Cohen : The Spy Dizisinin Yıldızı Kimdir?

Şikago Yedilisinin Yargılanması Konusu

Filmin konusu, Barışçıl olarak başlayan bir protesto, polisle şiddetli bir çatışmaya dönüşür. Çatışmaları tarihin en kötü şöhretli davalarından biri izler. The Trial of the Chicago 7, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor. Chicago 1968’de Demokratik Pary Konvansiyonu, Tom Hayden liderliğindeki ılımlı Demokratik Toplum İçin Öğrenciler ve Abbie Hoffman ve Jerry Rubin liderliğindeki militan Hippiler gibi aktivistlerin protestolarıyla karşılanır ve yerel yetkililerle şiddetli çatışmalara yol açar. Sonuç olarak, suçlanan elebaşlarından yedi tanesi, olaya karışmayan Kara Panterlerden Bobby Seale de dahil olmak üzere düşman Nixon yönetimi tarafından komplovari suçlamalarla yargılanıyor. Yargıç Hoffman’ın başkanlık ettiği (İlişkisi yok) ve gönülsüz ama görevli Richard Schultz tarafından yargılanan adil olmayan bir duruşma vardır.

Şikago Yedilisinin Yargılanması Film | Konusu | Oyuncuları

Şikago Yedilisinin Yargılanması Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Kısa bir özet ve tavsiyeyle başlıyoruz, oynat bakalım

Buyrun bu da fragmanı

https://twitter.com/mtulmac/status/1318257107666407424?s=20

Bizde ederiz

Aaa ama…

Biz de teşekkür ederiz, kendimizce..

Etkisini atamamış birileri

Şikago Yedilisinin Yargılanması Yorum Ekşi Sözlük

“hayret, ekşi sözlüğün gözünden nasıl kaçmış bu film. orijinal adı ‘the trial of the chicago 7’ olan bu filmde”

sözlüğün değil de senin gözünden kaçmasının sebebi, filmin sözlükteki başlığının orijinal adıyla açılmış olması olabilir mi acaba güzel kardeşim? üstelik filmin orijinal adı bu deyip o başlığa hiç bakmamışsın bile. türk insanı iyice marula, lahanaya, brokoliye döndü. garip şeyler oluyor.” chess player

” “ya sev ya terk et, gezi parkı” gibi benzerlikler ilginçti. ilk on dakikasında filme ısınamayan olabilir. film bittiğinde ise tüyler diken diken olacaktır. hazır olun. bizim ülkeyi de harbiden “küçük amerika” yapmış allahsızlar!
barış!” konseptine kafam girsin

“hayret, ekşi sözlüğün gözünden nasıl kaçmış bu film. orijinal adı ‘the trial of the chicago 7’ olan bu filmde bir devletin (abd) vatandaşına nasıl tuzak kurduğu, aralarına provokatör ajanlar salıp onları nasıl köşeye sıkıştırdığı, polisin üniformalarındaki yaka numaralarını söküp göstericilere nasıl şiddet uyguladığı falan gibi daha bir çok pis numarayı olanca açıklığıyla anlatan bir film. mutlaka izlenmeli.” foremanmagnum

His House Film (2020) | Konusu | Oyuncuları | Netflix

YORUMLAR

canlı tv izle