Skandal Odası No 2806 Belgesel Dizi | Konusu | Netflix - Yorum Güncel

Skandal Odası No 2806 Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Skandal Odası No 2806 belgesel dizi, konusu, röportaj verenler, Netflix Belgeselleri (Room 2806 The Accusation, Chambre 2806: L’Affaire DSK) IMDb puanı, bölümleri, kaç bölüm, Dominique Strauss-Kahn kimdir? Dominique Strauss-Kahn Netflix Belgeseli gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

08.12.2020
Skandal Odası No 2806 Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Skandal Odası No 2806 belgesel dizi, konusu, röportaj verenler, Netflix Belgeselleri (Room 2806 The Accusation, Chambre 2806: L’Affaire DSK) IMDb puanı, bölümleri, kaç bölüm, Dominique Strauss-Kahn kimdir? Dominique Strauss-Kahn Netflix Belgeseli gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel dizi hakkında

8 Aralık 2020‘de yayınlanmaya başlayan Netflix Fransa yapımı Netflix orijinal içeriği belgesel dizidir. Toplam 4 bölümden oluşan dizi, Fransız ünlü politikacı Eski Fransa Maliye Bakanı ve eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn‘ın kariyerinde yükselişini sürdürdüğü dönemde başına gelen suçlamalar ve kariyerinin düşüşe geçiş dönemini anlatıyor. Belgesel dizinin bölümleri 44 ila 63 dakika arasında değişiyor. Chambre 2806: L’Affaire DSK adı ile tasarlanan ve orjinal dili Fransızca olan yapım Türkiye’de Skandal Odası adı ile yayınlanacak. IMDb‘de belgesel dizi, 7,4’lük puana sahip oldu. Fransız Politikacının özel röportajlarının da yer aldığı dizi, bir dönemin Avrupa siyasetini de etkileyen o günlerine derinlemesine bir ışık tutuyor. Suç türündeki belgeselin yönetmenliğini Jalil Lespert üstlendi.

Skandal Odası No 2806 konusu

Belgesel dizi konusu, Bu belgesel dizisi, 2011’de kariyerinin zirvesindeki Fransız politikacı Dominique Strauss-Kahn’ın karıştığı cinsel saldırı davasını konu alıyor.

1.bölüm konusu

Küresel ekonomik krizin ardından Fransız bir politikacı halkın umudu olur. Daha sonra, 2011’de New York’ta yaşanan bir skandalın öznesi hâline gelir.

2.bölüm konusu

Nafissatou Diallo’nun suçlamaları üzerine Dominique Strauss-Kahn gözaltına alınır. Ardından, yıllar önce yaşandığı iddia edilen bir ilişkiye dair haberler ortaya çıkar.

3.bölüm konusu

Bir başka kadın daha suçlamalarda bulunurken kamuoyunda Strauss-Kahn hakkında farklı görüşler hâkimdir. IMF başkanlığından istifa eden zanlı kefaletle serbest bırakılır.

4.bölüm konusu

Strauss-Kahn’ın davası şüpheli durumlarla doluyken daha fazla cinsel saldırı suçlaması su yüzüne çıkar. Adalet arayışındaki Diallo inceleme altındadır.

Skandal Odası No 2806 röportaj verenler (Cast)

Belgesel dizide Dominique Strauss-Kahn kendisi belgesel de röportajları ile yer alıyor.

Dominique Strauss-Kahn kimdir?

Genellikle DSK olarak medyada adlandırılan bir Fransız ekonomist, avukat ve siyasetçi ve Sosyalist Parti (Fransa)sinin üyesidir. Eski bir komünist olan Strauss-Kahn, ülkesinin Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de desteğiyle 28 Eylül 2007 tarihinde Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı oldu.

Siyasi kariyeri

Dominique Strauss-Kahn Siyaset Bilimler Enstitusü’nde (Sciences Po) ekonomi profesörüdür. Strauss-Kahn, Lionel Jospin’in “Çoğul Sol” hükümetinin bir parçası olarak 1997-1999 yılları arası Ekonomi Bakanı ve Maliye bakanlığı yaptı. 2007 seçimlerinde Sosyalist olarak Cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu fakat Kasım 2006’da Ségolène Royal tarafından yenilgiye uğratıldı.

Suçlanması

Mayıs 2011’de, Strauss-Kahn, cinsel taciz, zorla hapsetme ve otel odasında temizlik hizmetçine tecavüz girişimi suçlamasıyla New York’ta tutuklandı. Kefalet talebi reddedildi ve 20 Mayıs’ta planlanan bir sonraki duruşmada tutuklu yargilanmasi için hapiste tutulmasına karar verildi. Cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanan Strauss-Kahn, kurumu korumak ve zamanını masum olduğunu kanıtlamak için harcamak üzere 18 Mayıs’ta istifa ettiğini bildirdi.

Belgesel dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.